Rusza trzecia edycja programu "Mieszkanie za remont" w Krakowie
Wnioski do programu "Mieszkanie za remont" będzie można składać od 1 marca do 29 marca bieżącego roku. Miejski program oferuje możliwość wynajmu lokalu w zamian za przeprowadzenie remontu. Po wykonaniu prac remontowych, lokal jest wynajmowany wnioskodawcy na czas nieokreślony. Czynsz za 1 mkw. jest tożsamy z wartością użytkową danego lokalu. Mieści się on zazwyczaj jednak w przedziale 5,96 zł za mkw do 15,22 zł za mkw.
Kto może wziąć udział w programie "Mieszkanie za remont" w Krakowie?
W programie "Mieszkanie za remont" w Krakowie mogą wziąć udział osoby, które na co dzień mieszkają w stolicy Małopolski, ale jednocześnie nie są posiadaczami nieruchomości na własność zarówno w Krakowie, jak i w powiecie krakowskim, wielickim lub proszowickim. Do programu "Mieszkanie za remont" mogą przystąpić osoby, których średni miesięczny dochód netto na osobę w okresie trzech miesięcy poprzedzających od daty złożenia wniosku wyniósł następujące wartości:
- 150–350% najniższej emerytury dla gospodarstwa jednoosobowego;
- 125–300% najniższej emerytury dla gospodarstwa dwuosobowego;
- 100–250% najniższej emerytury – w gospodarstwie wieloosobowym.
Kto nie może wziąć udziału w programie "Mieszkanie za remont" w Krakowie?
W programie "Mieszkanie za remont" w Krakowie nie mogą wziąć udział osoby, które posiadają zadłużenia z tytułu korzystania z jakiegokolwiek lokalu mieszkalnego, który wchodzi w skład mieszkaniowy zasobu gminy.
Jak złożyć wniosek do programu "Mieszkanie za remont" w Krakowie?
Aby złożyć wniosek do programu "Mieszkanie za remont" w Krakowie należy wejść na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa i wypełnić wszystkie wymagane dokumenty. Jest tez możliwe złożenie wniosku w formie stacjonarnej w siedzibie Wydziału Mieszkalnictwa UMK przy Rynku Podgórskim 1.
Kiedy ruszył program "Mieszkanie za remont" w Krakowie?
Program "Mieszkanie za remont" w Krakowie został uruchomiony przez miasto w 2022 roku. W pierwszej edycji z 717 osób, które wypełniły wnioski, na liście remontowej znalazło się 50 wnioskodawców. 40 lokali znalazło nowego najemcę, a 26 z nich zostało już wyremontowanych. W pozostałych w dalszym ciągu trwa remont. Druga edycja programu "Mieszkanie za remont" przyniosła jeszcze większe zainteresowanie - złożono bowiem aż 972 wniosków. Na listę remontową wpisano 100 gospodarstw domowych - 74 lokale już mają przyszłego najemcę.