ŻYCIE MIASTA

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wystawy samolotów przyciągnęły prawdziwe tłumy [GALERIA]

2024-05-18 14:57

Noc Muzeów 2024 w Krakowie ponownie przyciągnęła tłumy chętnych, którzy chcieli zobaczyć najciekawsze zbiory miejskiej muzeów. Największą popularnością bezapelacyjnie cieszyło się tego dnia Muzeum Lotnictwa Polskiego, które zaprosiło krakowian na pokaz filmowy, grę terenową i wiele wystaw samolotów z różnych okresów czasu. Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszkańcy miasta bawili się na Nocy Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Noc Muzeów 2024 w Krakowie. Moc atrakcji czekała na mieszkańców miasta

Tegoroczna Noc Muzeów 2024 w Krakowie przyciągnęła wiele osób, niezwykłymi atrakcjami. W stolicy Małopolski, a także w okolicznych miejscowościach odbyła się cała masa wydarzeń w wielu obiektach kultury. Najbardziej przyciągnęły krakowian Fabryka Schindlera, Wieża Ratuszowa na Rynku Głównym, Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Do największych atrakcji ustawiały się naprawdę długie kolejki. Trudno się dziwić, okazja, aby zwiedzić największe zbiory muzealne w Krakowie, za symboliczne pięć złotych zdarza się tylko raz na rok.

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Pokaz balonów i gry terenowe podbiły serca krakowian

Muzeum Lotnictwa Polskiego na krakowskich Czyżynach przygotowało w tym roku prawdziwą petardę dla tych, którzy wzięli udział w Nocy Muzeów 2024. Tego dnia nie tylko można było zwiedzić wnętrze eksponatów i wejść do środka wielu samolotów, ale także dla chętnych przygotowano grę terenową, która rozegrała się na terenie Muzeum. Największą atrakcją jednak miał być nocny pokaz balonów na gorące powietrze, jednak ze względu na duży wiatr się nie odbył. Najmłodsi mieli jednak za to okazję wsiąść do kosza baonowego i rozpalić płomień. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak przebiegła Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tłumy chętnych chciało zobaczyć wystawę samolotów:

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?
Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Był tłum i prawdziwy ogień!