Projekt odnowy budynku opracowano zgodnie z wytycznymi służb konserwatorskich. Dotyczyły one m.in. utrzymania obecnej bryły, podziałów architektonicznych oraz komunikacji. Obiekt został wybudowany w 1974 roku. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków i ma kształt rotundy w kondygnacji parteru z pełnymi przeszkleniami w części kawiarnianej. Otoczony jest tarasem. Początkowo miasto chciało zmienić go w przestrzeń muzealną poświęconą krakowskim sportowcom. Przeprowadzone w ubiegłym roku konsultacje społeczne wykazały, że mieszkańcy oczekują czegoś innego.
Park to nie jest dobre miejsce na muzeum tym bardziej, że mamy już w tym parku wiele pomników historycznych osób. Większość mieszkańców opowiedziała się za funkcją kawiarnianą, ale też miejsca spotkań. Podnoszony był także akcent na ogólnodostępne toalety, bo tych w parku brakuje - mówi Łukasz Maślona, Radny Miasta Krakowa.
Niszczejący od lat budynek musi przejść kosztowny remont. Rozpoczęcie prac nie jest jednak takie łatwe.
Na dzień dzisiejszy Zarząd Zieleni Miejskiej nie posiada wystarczających środków do realizacji tego zadania. Wnioskujemy o umieszczenie ich w przyszłorocznym budżecie miasta i w wieloletniej prognozie finansowej - podkreśla Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
Koszt remontu Jordanówki może wynieść od 8 do 10 milionów złotych. Urzędnicy chcieliby zacząć prace wiosną. Możliwe więc, że w wyremontowanej Jordanówce mieszkańcy spotkają się w 2025 roku.