Roboty

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wiadomości

Od 22 kwietnia trwają roboty przy ulicy Wielickiej. Duże zmiany w organizacji ruchu

2024-04-23 7:55

W poniedziałek, 22 kwietnia rozpoczęły się prace drogowe polegające na przebudowie fragmentu ulicy Wielickiej w Krakowie. W związku z tym mieszkańcy muszą przygotować się na duże zmiany w organizacji ruchu. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Wlotowej do ul. Facimiech.

Kraków. Rozpoczęła się przebudowa fragmentu ul. Wielickiej w Krakowie. Zmiany w organizacji ruchu

Przekazanie placu budowy na przebudowę fragmentu ulicy Wielickiej w Krakowie nastąpiło w poniedziałek, 22 kwietnia. Prace obejmą między innymi przebudowę zatoki autobusowej, budowę nowego pasa ruchu, budowę kanału technologicznego, a także rozbudowę chodnika i ścieżki rowerowej.

"Przekazanie placu budowy nastąpiło dziś, 22 kwietnia. Podczas pierwszego etapu prac ul. Wielicka, na fragmencie od ul. Wlotowej do budynku nr 249 (początek pasa do prawoskrętu) została zawężona do dwóch pasów ruchu, pojawiło się ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przystanek „Wlotowa” 03 przeniesiony został w tymczasową lokalizację tj. przed skrzyżowaniem ul. Wielickiej z Wlotową. W piątek, 26 kwietnia, od godz. 21.00, inwestor przystąpi do wykonania przewiertu pod jezdnią. Konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie obszaru robót (na wysokości ogródków działkowych PKP Prokocim) – każdy z trzech pasów zostanie zwężony, a w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 5.00" - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Przebudowa ul. Wielickiej w Krakowie. Prace potrwają do końca wakacji

Roboty potrwają aż do końca wakacji. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zobowiązał się do informowania mieszkańców na bieżąco o kolejnych możliwych zmianach w organizacji ruchu.

Tradycyjne Święto Bacowskie w Ludźmierzu. Rozpoczął się redyk, oficjalny sezon na wiosenne wypasanie owiec