Wakacje w Polsce minęły pod znakiem inflacji
Górale jeszcze przed sezonem prognozowali, że tegoroczny sezon wakacyjny może być dla nich ciężki. Polacy coraz rzadziej pojawiają się w Zakopanem, odstraszeni galopującymi cenami. Na szczęście ich miejsce zajęli goście z zagranicy, a zwłaszcza turyści z Bliskiego Wschodu, których coraz częściej można spotkać w polskiej stolicy gór oraz w Krakowie. Arabowie pokochali Zakopane, a lokalni przedsiębiorcy nie mogli wymarzyć sobie lepszych klientów. Goście z zagranicy, w przeciwieństwie do Polaków, nie liczą każdej złotówki i chętnie sięgają po towary luksusowe.
Ceny za nocleg w turystycznych miejsowościach spadają
Kiedy myślimy o kierunkach wakacyjnych w Polsce, od razu przychodzą nam na myśl Tatry i nadbałtyckie miejscowości. Małopolska szczególnie może pochwalić się miejscami, w których aktywny wypoczynek na górskich szlakach co roku przyciąga wielu amatorów pieszych wędrówek i niezapomnianych widoków. Okazuje się, że osoby, które dopiero planują swój urlop są w bardzo dobrej sytuacji. Jak informuje Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl w programie "Newsroom WP", najbliższe tygodnie to czas, w którym ceny powoli zaczynają spadać.
— Obecnie średni koszt pobytu za osobę za dobę to 114 zł, a na początku wakacji to było 120-130 zł — powiedział w programie "Newsroom WP" Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl.
Która miejscowość turystyczna w Małopolsce jest najdroższa?
Ekspert w programie "Newsroom WP" ocenił także ceny za nocleg w turystycznych miejscowościach położonych w Małopolsce. Wielu osobom może się wydawać, że pod względem cen Zakopane jest bezkonkurencyjne i prawdopodobnie tam wydamy najwięcej. Okazuje się jednak, że biorąc pod uwagę kwoty, które musimy przeznaczyć na nocleg, jedna miejscowość przebija polską stolicę gór i jest to Białka Tatrzańska. Jak wskazuje Karol Wiak, w Zakopanem noclegi zaczynają się w okolicach 100 złotych za dobę. W Białce Tatrzańskiej te ceny są znacznie wyższe, nierzadko zaczynając się nawet od 150 złotych.