Profil na LinkedIn
Profil na LinkedIn warto założyć już na początku swojej kariery zawodowej. Na starcie należy zadbać o uzupełnienie wszystkich informacji na temat swojej osoby, a następnie przyjmować zaproszenia do sieci kontaktów od rekruterów oraz specjalistów z branży. Coraz większa liczba pracodawców dostosowuje się do obecnej rzeczywistości, w związku z czym spora część ofert dotyczy właśnie pracy w warunkach zdalnych. Aby zawęzić poszukiwania zatrudnienia, należy umieścić na profilu komunikat dotyczący wymogu pracy zdalnej.
Portale z ofertami pracy
Dobrym rozwiązaniem będzie także rozpoczęcie poszukiwań za pośrednictwem portali internetowych. W sieci można znaleźć wiele serwisów, na których znajdziemy oferty pracy zdalnej dla branży informatycznej. Warto zwrócić szczególną uwagę na witryny dedykowane środowisku IT, m.in. Protocol, gdzie codziennie zamieszczane są nowe ogłoszenia dla programistów wykonujących swoje obowiązki w sposób zdalny.
Grupy facebookowe
Na facebooku możemy znaleźć wiele grup tematycznych, na których toczone są ciekawe dyskusje. Na portalu istnieją specjalne społeczności stworzone dla celów zawodowych. Również branża IT posiada grupy, na których użytkownicy wymieniają się wiedzą, czy też doświadczeniami. W takich miejscach można jednak znaleźć także ciekawe oferty pracy – wielu wynajętych przez firmy rekruterów zamieszcza ogłoszenia właśnie na facebookowych grupach.
Praca z dowolnego miejsca!
Branża IT jest niezwykle otwarta na pracę zdalną. Osoby lubiące ten tryb wykonywania obowiązków znajdą dla siebie wiele ciekawych ofert pracy w wielu miejscach. Dzięki temu można mieszkać w jednym mieście np. Wrocławiu, a pracować w firmie z Krakowa. W każdym z miast znajdziemy wiele opcji zdalnego zatrudnienia, Ty sam decydujesz, czy wolisz być blisko miejsca pracy, czy dalej!