Polskie Koleje Linowe po raz czwarty przygotowały dla swoich klientów na Gubałówce zimowe iluminacje. Od najbliższej soboty, 19 grudnia, na turystów czekać będą wyjątkowe rzeźby świetlne inspirowane między innymi tatrzańską przyrodą i podhalańskim folklorem: kozice, świstaki, lisy, jelenia rodzina, ale też biały miś z Krupówek czy gazda i gaździna w odświętnych strojach. Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyśnie blaskiem miliona ekologicznych, ledowych żarówek. Magicznego uroku, jak co roku, dodadzą im dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji i świąteczne dekoracje. Podróż do Krainy Światła zacznie się już przy pięknie ubranej dolnej stacji kolei na Gubałówkę, więcej atrakcji na turystów będzie czekać na górze.
- Otwarcie Krainy Światła na Gubałówce, w miejscu z niezwykłym widokiem na panoramę Tatr i tętniące życiem Zakopane, w tym roku odbędzie się przy nowym, odremontowanym deptaku, który stanie się kolejną wizytówką naszego ośrodka i całego miasta. Mamy nadzieję, że nowe oblicze górnej stacji spodoba się wszystkim odwiedzającym – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
Krainę Światła na Gubałówce można podziwiać od 19 grudnia, codziennie od godz. 16:00, w godzinach pracy kolei. Wszelkie aktualne informacje dostępne są na stronie www.pkl.pl. Na terenie wszystkich ośrodków Grupy PKL obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego – ograniczamy o połowę ilość przewożonych pasażerów, konieczne jest zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja dłoni i utrzymywanie dystansu między osobami. Rekomendujemy zakup biletów na stronie www.sklep.pkl.pl lub w biletomatach.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie. Artykuł sponsorowany