Sami swoi

i

Autor: Zrzut ekranu, imaginarium, YouTube.com

Quiz

QUIZ. Kinowe hity PRL. Pamiętasz te produkcje?

2024-05-20 15:20

Kino w czasach PRL – któż czasem nie sięga pamięcią do kultowych produkcji z lat 60., 70., czy 80? Wiele osób uważa, że filmy z PRL to kanwa i złoty czas polskiego kina. Co istotne, wiele z nich chętnie oglądanych jest również dzisiaj. Pamiętasz jeszcze, co oglądało się w czasach Polski Ludowej? Ten quiz przygotowaliśmy specjalnie dla miłośników kina.

Quiz. Hity kinowe PRL. Pamiętasz kultowe produkcje?

Filmy z czasów PRL to dla wielu osób wciąż wyznacznik spójnych i technicznie wybitnych produkcji, które z biegiem lat przeszły do kanonu polskiej kinematografii. Trudno się dziwić – wiele produkcji filmowych z lat PRL-u do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, a teksty czy powiedzonka bohaterów stały się nieodłącznym elementem języka polskiego. Niestety, w czasach PRL dostęp do filmów nie był tak łatwy, jak obecnie, jednak dziś bez problemu możemy powrócić nostalgią do czasów świetności polskiej kinematografii. Jak dobrze znasz hity kinowe PRL? Ten quiz przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie.

QUIZ. Kinowe hity PRL. Pamiętasz te produkcje?

Pytanie 1 z 10
1. Filmem, który powstał w PRL, a dziś może pochwalić się jedną z najliczniejszych dotychczas widowni w Polsce jest film:

Jak wyglądała komunia w czasach PRL? Zobaczcie archiwalne zdjęcia

W PRL były hitem. Mozaiki wracają do łask