W tym roku Polska świętuje 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W związku z tym, tegoroczny Rajd Niepodległości również nawiąże do tej liczby. Krakowscy rowerzyści zmierzą się na odcinku właśnie 104-kilometrowej trasy.
Polecany artykuł:
Rajd Niepodległości – jaką trasą przejadą uczestnicy?
Tegoroczna edycja będzie obfitowała w wiele atrakcji i urokliwych miejsc. Rowerzyści wyruszą spod Muzeum Narodowego, z al. 3 Maja, a potem przejadą m.in. Szlakiem Orlich Gniazd, przez Ojcowski Park Narodowy, Dolinki Krakowskie czy Krakowski Park Krajobrazowy.
- Wyjedziemy przez Bronowice i Pękowice, a do Skały dotrzemy oddaną już do użytku boczną drogą przez Korzkiew i Smardzowice. Następnie udamy się pod Zamek w Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa, a stamtąd do Jerzmanowic i na żelazny punkt trasy, czyli długi zjazd Doliną Szklarki i hop na pauzę do Krzeszowic. Drugą część zmagań zaczniemy od Puszczy Dulowskiej i pętli wokół Zamku Tenczyn w Rudnie. Następnie zaglądniemy w rejon Wrzosów i Rezerwatu Doliny Potoku Rudno. Do Krakowa wrócimy przez Rybną, Sankę i Kryspinów, a na godne zakończenie zachęcamy wspiąć się jeszcze Lasem Wolskim przez ZOO pod sam Kopiec Piłsudskiego – czytamy w opisie wydarzenia.
Pełną trasę rajdu możemy sprawdzić tutaj.
Rowerowy Rajd Niepodległości – jak się zapisać?
Rajd ma charakter otwarty, jest bezpłatny i nie wymaga oficjalnej rejestracji, jednak organizatorzy zaznaczają, że chętni powinni przynajmniej zaznaczyć swoją obecność w wydarzeniu na Facebooku bądź przez aplikację Strava. Rodzaj roweru także jest dowolny, jednak warto pamiętać o samym terenie, który będzie zróżnicowany.
- Trasa została wytyczona pod kątem roweru szosowego. W zdecydowanej większości asfalty są dobrej i bardzo dobrej jakości, natomiast miejscami mogą zalegać liście, żwir/piasek, jak również może być mokro/ślisko – czytamy na stronie organizatorów.