W konsultacjach społecznych wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, reprezentanci małych i średnich przedsiębiorstw.
Prawie połowa osób zadeklarowała, że w Klastrze chciałaby znaleźć miejsce do rozwoju i działania swojej organizacji pozarządowej. Mieszkańcy chcieliby też realizować tam aktywności sąsiedzkie i społeczne. Niemal drugie tyle osób wskazało Klaster jako miejsce, które ma sprzyjać rozwojowi pasji i doświadczeń - wymienia Magdalena Wiechniak z Urzędu Miasta Krakowa.
W ramach konsultacji przeprowadzono preankietę, a później ankietę. Odbyły się też badania fokusowe czyli dyskusja ekspercka. Wzięli w niej udział przedstawiciele świata nauki, przedsiębiorcy, urzędnicy i radni.
Następnym etapem, oprócz prac budowlanych, które według planu mają się skończyć pod koniec przyszłego roku, jest wybór operatora budynku A. Głównym założeniem projektu jest podzielenie Klastra na strefy. W ich ramach będą działać i współpracować ze sobą różne podmioty. Owocem tego mają być inicjatywy i działania - dodaje Magdalena Wiechniak.
Koszt inwestycji to prwie 40 milionów złotych. Dofinansowanie to 14 milionów złotych. Mieszkańcy będą mogli korzystać z powierzchni użytkowej ok. 060 ha. Klaster zajmie dwie pofabryczne hale przy ulicy Dekerta w Krakowie.