Pranie

i

Autor: pxhere.com Jak szybciej wysuszyć pranie?

Porady

Sprytny trik na to, aby pranie szybko wyschło. Musisz zrobić tylko jedną rzecz

2023-10-09 7:52

Jedną z największych zalet lata i wysokich temperatur jest to, że pranie wysycha szybko. Co więcej tym, którzy mają balkony lub tarasy, suszarka z praniem nie zajmuje miejsca w mieszkaniu. Na ubraniach i pościeli zostaje też przyjemny zapach prania suszonego na powietrzu. Nadeszła jednak jesień, co oznacza, że pranie będzie schło wolniej. Jest jednak skuteczny sposób na to, aby było suche o wiele szybciej.

Co zrobić, aby pranie szybciej wyschło? Rozwieś je w ten sposób

Zaczął się sezon, w którym suszarki z praniem będziemy trzymać w domach i mieszkaniach. Odparowanie na balkonie jest ważne, ale jeśli chcemy, aby pranie szybko wyschło, nie będziemy już trzymać go cały czas na balkonie. Wiele osób głowi się więc nad tym, jak szybciej wysuszyć pranie. Okazuje się, że jest na to patent. Skutecznym sposobem podzieliła się w sieci pewna TikTokerka, Neat Caroline. Okazuje się, że kluczowym jest rozwieszenie prania w taki sposób, aby między ubraniami była jak najbardziej swobodna cyrkulacja powietrza. Wedle porady twórczyni internetowej specjalizującej się w pracach domowych i sprzątaniu, najlepiej jednak najpierw rozwiesić mokre ubrania na wieszakach, a dopiero potem zawiesić wieszaki na suszarce. Jeżeli porządnie roztrzepiemy pranie i poprawnie je zawiesimy, możemy także uniknąć nielubianej przez wielu czynności, czyli prasowania. TikTokerka zwraca uwagę na jeszcze jedną zaletę płynącą z rozwieszania prania na wieszakach, a dopiero potem na suszarce.

- Dodatkowo maksymalizuje to przestrzeń, umożliwiając jednoczesne suszenie większej liczby odzieży - zauważa Neat Caroline.

Justyna Kowalczyk-Tekieli mieszka u podnóża gór. Tak wygląda jej piękna posiadłość [ZDJĘCIA]

Kaja Kajuth z Projektu Lady zamieniła look chłopczycy na to. Jej metamorfoza zniewala!