Spis treści
- Szczepionka przeciw COVID-19 - powstała mapa punktów szczepień
- Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciw COVID-19?
- Gdzie w Krakowie i Małopolsce zaszczepimy się przeciwko COVID-19?
- Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?
- Etapy szczepień przeciwko COVID-19
Szczepionka przeciw COVID-19 - powstała mapa punktów szczepień
Gdzie można zaszczepić się przeciw COVID-19? Pierwsze szczepionki pojawiły się w Polsce tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Obecnie poddawana im jest tzw. grupa "0" czyli np. medycy. W Krakowie na początku zaszczepić się przeciwko COVID-19 można było m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim czy w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego. Wszystkie działania przebiegają bez niepożądanych objawów.
Do tej pory w stolicy Małopolski zaszczepionych zostało już ponad 1500 pracowników szpitali. W poniedziałek, 4 stycznia rozpoczęła się kolejna tura szczepień. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:
W krakowskich szpitalach ruszyła kolejna tura szczepień przeciwko COVID-19
Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciw COVID-19?
Od 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób spoza priorytetowych grup. W sieci pojawiła się też już mapa placówek, która pokazuje, gdzie będzie można to zrobić. Gdzie w Krakowie zaszczepimy się przeciwko COVID-19? Sprawdźcie poniżej.
Gdzie w Krakowie i Małopolsce zaszczepimy się przeciwko COVID-19?
Tylko w samym Krakowie mamy ponad 100 punktów, w którym można zaszczepić się przeciwko COVID-19. W Małopolsce jest ich w sumie 492. To np. Szpital "Ujastek", Szpital im. Ludwika Rydygiera, czy Szpital im. Jana Pawła II. Oprócz tego są też liczne przychodnie. Pełną listę miejsce w Krakowie, gdzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 znajdziecie TUTAJ.
Listę miejsce, gdzie w Małopolsce można zaszczepić się przeciwko COVID-19, znajdziecie natomiast TUTAJ.
Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?
Aby zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19 trzeba wykonać następujące czynności:
- Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
- Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
- Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
- Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Polecany artykuł:
Etapy szczepień przeciwko COVID-19
Obecnie szczepione są osoby z grupy 0. W kolejnych etapach szczepieni będą:
- etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
- etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
- etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.