Korek

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu na dk 94! Późnym wieczorem zamknięta zostanie trasa między węzłami Modlniczka i Modlnica

2024-05-23 16:54

W czwartek późnym wieczorem ok. 23:00 drogowcy zamkną na ok. godzinę drogę krajową nr 94 między węzłami Modlniczka i Modlnica, stanowiącą część IV obwodnicy Krakowa. Zamknięcie jest związane z budową kładki pieszo-rowerowej w Modlnicy.

Utrudnienia w ruchu na dk 94

Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformował w czwartek, że w czasie zamknięcia drogi zostanie ułożone przęsło kładki na podporach. Przęsło waży 30 ton, ma 47 m długości i 3,2 m szerokości.

Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów powstaje ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej. Będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Planowany termin zakończenia budowy to listopad.

Jak wyjaśnił Michna, mieszkańcy gminy Wielka Wieś przechodzący między ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy korzystają dziś z dwóch przejść dla pieszych, umieszczonych na zjazdach łączących ul. Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Pobliski fragment IV obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Modlniczka to droga krajowa nr 94. W przyszłości ta trasa stanie się częścią S52.

Zgodnie z przepisami na drogach ekspresowych i prowadzących do nich łącznicach nie może być przejść dla pieszych. S52 będzie się łączyła z ul. Częstochowską właśnie na węźle Modlnica. Na nowych łącznicach nie będą mogli poruszać się piesi. „Dlatego też chcąc zachować możliwość przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów budujemy ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej kładkę” - wyjaśnił przedstawiciel GDDKiA.

Najbardziej stroma droga w Polsce leży w Małopolsce. „Rzeźnia” to trasa dla doświadczonych kierowców

Zobacz naszą galerię!

Korek tirów sięga już pod Łańcut