Atak Rosji na Ukrainę. Protesty przed konsulatem rosyjskim w Krakowie [ZDJĘCIA]

2022-02-24 16:26

Protesty przed konsulatem rosyjskim w Krakowie rozpoczęły się z samego rana. Obywatele Ukrainy przynieśli ze sobą banery. Widać m.in. na nich napisy: "Historia was rozliczy". Protesty, to echo ataku Rosji na Ukrainę, do którego doszło w nocy w czwartek, 24 lutego. I choć ludzie na placu Biskupim gromadzą się od rana, to główne protesty zaplanowano na ok. godz. 19.00.

Ukraińcy protestują w Krakowie. Pod konsulatem rosyjskim w stolicy Małopolski już około godziny 9.00 zebrały się osoby, by pokazać swój sprzeciw wobec ataku na ich państwo. Protestujący trzymali banery z napisami: "Stop wojnie", "Historia was rozliczy".

Jak podkreśla Andryi Olinyylk przedstawiciel Kongresu Ukraińców w Krakowie, to nie koniec protestów zarówno w Polsce, jak i na świecie.

My jako Związek Ukraińców w Polsce razem ze Światowym Kongresem Ukrainy już wystosowaliśmy swoje apele i już organizujemy ludność ukraińską na protesty W 190 krajach - mówi Andryi Olinyylk przedstawiciel Kongresu Ukraińców w Krakowie.

Wojna na Ukrainie. Tu spoczywają ukraińscy żołnierze polegli w czasie walk

Przypomnijmy, że w nocy w czwartek, 24 lutego Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej w Donbasie". Rosyjskie siły zaatakowały tereny Ukrainy z kilku kierunków. Wybuchy pojawiły się w stolicy kraju. Prezydent Ukrainy wprowadził stan wojenny. Atak rosyjskich wojsk to pokłosie poniedziałkowej decyzji Putina - uznaniu "niepodległości" separatystycznych republik ludowych - ługańskiej oraz donieckiej.

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?