Straż pożarna

i

Autor: Pixabay

Wydarzenia

Babice. Zwłoki 56-latka znaleziono podczas pożaru. Drugi mężczyzna trafił do szpitala

2023-12-04 11:59

W nocy z 3 na 4 grudnia w Babicach koło Oświęcimia wybuchł pożar. Jak podała oświęcimska policja, w budynku znaleziono zwłoki 56-latka bez stałego miejsca zamieszkania, a drugi znaleziony tam mężczyzna trafił do szpitala.

56-latek zginął w pożarze budynku w Babicach

Strażacy podczas gaszenia pożaru, do którego doszło minionej nocy w jednym z budynków w Babicach koło Oświęcimia znaleźli zwłoki 56-letniego mężczyzny. Ogień dostrzegli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei i zawiadomili straż.

Wezwali pomoc i podbiegli do płonącego, niewielkiego budynku. W jego drzwiach zauważyli leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy. To 63–letni mieszkaniec Babic. Podtruty dymem mężczyzna pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na leczenie. W trakcie akcji gaśniczej we wnętrzu budynku strażacy odnaleźli zwłoki drugiego mężczyzny. Policjanci ustalili, że jest to 56–latek bez stałego miejsca zamieszkania. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji. W trakcie śledztwa ustalone zostaną okoliczności tego tragicznego zdarzenia - poinformowała rzeczniczka oświęcimskiej policji, asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Akcja charytatywna MotoMikołaje w Krakowie 2023

MotoMikołaje 2023. Akcja charytatywna dla dzieci z krakowskich szpitali. Zobacz zdjęcia

Jak dobrze znasz mikołajkowe tradycje? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Obyczaj wręczania dzieciom prezentów sięga...