Kraków. 17. PKO Bieg Trzech Kopców. Zmiany w organizacji ruchu
W niedzielę, 22 września w Krakowie odbędzie się 17. PKO Bieg Trzech Kopców 2024. Jak poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej, w wydarzeniu weźmie udział 3500 biegaczy. Bieg Trzech Kopców 2024 w Krakowie rozpocznie się o godz. 10:30. Sportowcy będą poruszać się 13-kilometrową trasą wiodącą przez najpiękniejsze zakątki Krakowa i oczywiście trzy kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. PKO Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski wiodący przez centrum dużego miasta. Organizacja wydarzenia wiąże się oczywiście ze zmianami w organizacji ruchu.
Bieg Trzech Kopców 2024. Zmiany w organizacji ruchu w Krakowie
- Na czas biegu będą wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu kołowym w rejonie Kopca Krakusa (ul. Maryewskiego, ul. Za Torem, ul. Dembowskiego, ul. Plac Lasoty, ul. Parkowa, wschodnia strona Rynku Podgórskiego).
- Ruch kołowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 minut w godzinach 10:30-10:45 przy ul. Limanowskiego. Podobnie ruch kołowy zostanie wstrzymany przy ul. Staromostowej, ul. Brodzińskiego na fragmencie ul. Nadwiślańskiej w rejonie Kładki im. Ojca L. Bernatka.
- Trasa będzie prowadzić dalej Bulwarem Podolskim, pod Kładką im. Ojca L. Bernatka, ul. Rollego, Mostem Retmańskim, ul. Ludwinowską, Bulwarem Wołyńskim (przez ciąg pieszy po placu budowy kładki Kazimierz-Ludwinów), Bulwarem Poleskim, Bulwarem Tynieckim, ul. Tyniecką oraz drogą pieszo-rowerową w ciągu ul. Zielińskiego i Mostem Zwierzynieckim.
- W godzinach 10:00 – 12:30 zamknięta będzie łącznica z ul. Księcia Józefa w kierunku zachodnim przy Moście Zwierzynieckim. Zastępczo ruch w kierunku zachodnim w ciągu ul. Księcia Józefa realizowany będzie pod mostem (pasami ruchu przeznaczonymi do wjazdu na Most Zwierzyniecki) z możliwością skrętu w lewo w ul. Księcia Józefa oraz jazdy na wprost w ul. Malczewskiego (na ul. Malczewskiego wygrodzony zostanie korytarz dla ruchu kołowego z kierowaniem ruchem wahadłowo na zachodniej połowie jezdni; biegacze zajmą wschodnią połowę jezdni).
- W godzinach 10:30 – 12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. W związku z tym zostaną wyznaczone objazdy do ul. Księcia Józefa i ul. Królowej Jadwigi.
Do ul. Księcia Józefa:
- w kierunku wschodnim od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, i dalej istniejącym objazdem (TOR w zw. z zamknięciem ul. Kościuszki): al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Monte Cassino, Zielińskiego, Mostem Zwierzynieckim oraz
- w kierunku zachodnim od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, Junacką Chełmską, Rzepichy i Orlą
Do ul. Królowej Jadwigi:
- w kierunku zachodnim od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską i Junacką
- z Bielan z ul. Księcia Józefa ulicami: Orlą, Rzepichy, Chełmską i Junacką
W dniu startu, 22 września będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się (w godzinach: 6:00-12:30) na ulicach: Dembowskiego, Plac Lasoty, Parkowej, wschodniej stronie Rynku Podgórskiego (oprócz karetek pogotowia), fragmencie Staromostowej, Brodzińskiego, fragmencie ul. Nadwiślańskiej w rejonie Kładki im. Ojca L. Bernatka, fragmentach ulic: Rollego i Ludwinowskiej w rejonie mostu Retmańskiego oraz w ul. Malczewskiego. Wszyscy zmotoryzowani powinni znaleźć sobie miejsce parkingowe w okolicy lub przesiąść się na komunikację miejską.
Kraków. 17. PKO Bieg Trzech Kopców. Zmiany w komunikacji miejskiej
Na czas biegu zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:
- linie 0, 13, 17 oraz 72 – w godz. ok. 10:45 – 11:00 mogą być chwilowo wstrzymane w rejonie Rynku Podgórskiego (w razie potrzeby będą kierowane na trasy czasowo zmienione);
- linia 101 – w godz. ok. 10:30 – 12:30 przystanek Malczewskiego 04 (w kierunku Kopca Kościuszki) będzie nieczynny, dodatkowo mogą wystąpić chwilowe wstrzymania ruchu na ul. Malczewskiego.
Rozkłady jazdy NIE zostaną zmienione.
Polecany artykuł:
W środę i czwartek (18-19 września) redakcje należące do Grupy ZPR Media wraz z firmą InPost zbierają dary dla powodzian. Można je przynosić do jednej z 19 lokalnych redakcji Radia ESKA. Za transport darów odpowiada partner akcji – firma InPost. Szczegóły dotyczące zbiórki w Krakowie znajdziecie pod tym linkiem.