Karp

i

Autor: Gospodarstwo Rybackie Topornica

Wiadomości

Dodaj to warzywo do karpia. Szybko pozbędziesz się posmaku mułu z ryby

2023-12-23 12:29

Boże Narodzenie 2023 nie może odbyć się bez karpia. Jest to zdecydowany król każdej wigilijnej kolacji w polskich domach. Jak jednak odpowiednio przygotować tę rybę? Istnieją pewne patenty, które pomogą szybko pozbyć się z karpia niechcianego posmaku mułu. Szczegóły w naszym artykule.

Boże Narodzenie 2023. Jak pozbyć się z karpia posmaku mułu?

Karp jest rybą, bez której trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób zastanawia się jednak, jak w odpowiedni sposób przygotować ten przysmak na wigilijną kolację. Okazuje się, że istnieją pewne patenty, które sprawią, że w szybki sposób będzie można pozbyć się z karpia posmaku mułu. Jak to zrobić? Potrzebne będzie użycie pewnego warzywa.

Aby pozbyć się zapachu mułu z karpia konieczne jest obłożenie ryby cebulą. Warzywo jest w stanie wyciągnąć z mięsa mulisty posmak oraz cały nieprzyjemny zapach. Wystarczy przełożyć rybę do miski, pokroić cebulę w duże plastry i obłożyć nią obficie karpia z każdej możliwej strony. Później przygotowaną rybę należy przełożyć do lodówki najlepiej na minimum 5 godzin i gotowe. Po wszystkim można zająć się smażeniem pysznego przysmaku.

Jak usunąć posmak mułu z karpia? Cebula to niejedyny sposób

W przypadku, kiedy patent z użyciem cebuli zawiedzie, istnieją jeszcze dwie możliwości na uratowanie karpia. Jedną z nich jest użycie soku z cytryny. Wystarczy skropić nim rybę, a cały zapach mułu powinien szybko zniknąć. Dodatkowo, karp dzięki tej metodzie będzie bardziej kruchy i zyska wspaniały aromat, co z pewnością zostanie docenione przez wigilijnych gości podczas wieczerzy.

Wiele osób do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z karpia używa także mleka. W tym celu należy pokroić rybę w dzwonki, a następnie zamoczyć ją w misce z zimnym mlekiem, odpowiednio przykrywając każdy kawałek mięsa. Karpia najlepiej odstawić na całą noc do lodówki. Przed smażeniem wystarczy go opłukać i osuszyć, a następnie można cieszyć się jego pysznym smakiem.

Chętnie jadali go królowie Polski. Małopolskiego karpia znajdziemy nawet w Wikipedii

Ale giganty! Te karpie nie zmieściłyby się w wannie!