Spis treści
- Tatry. Gdzie najlepiej zaparkować samochód w Zakopanem?
- Ile kosztuje parking miejski w Zakopanem?
- Czy parkingi są płatne w soboty i niedziele w Zakopanem?
- Czy w Zakopanem są bezpłatne parkingi?
- Jaka aplikacja do parkowania w Zakopanem?
Tatry. Gdzie najlepiej zaparkować samochód w Zakopanem?
Wakacje 2024 trwają, a wraz z nimi na Podhale dotarł sezon turystyczny. Według lokalnych przedsiębiorców czas od lipca do końca długiego weekendu sierpniowego w Tatrach można zaobserwować szczyt sezonu. To dobra wiadomość dla górali, znacznie gorsza dla samych turystów i turystek, bowiem to moment, w którym najtrudniej porusza się po regionie, a znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem. Gdzie najlepiej zaparkować w Zakopanem? Wiele zależy od naszego docelowego miejsca, do którego planujemy się udać. Jeśli planujemy udać się na Krupówki to najwygodniejszy parking w Zakopanem będzie od strony ul. 3 Maja. W pobliżu znajduje się także parking w Zakopanem Tadeusza Kościuszki, który ciągnie się od ul. Henryka Sienkiewicza do ul. Krupówki.
Ile kosztuje parking miejski w Zakopanem?
Parking w Zakopanem do najtańszych nie należy, jednak jego ceny nie są wyższe niż w dużych miastach w Polsce. Przyjeżdżając na Podhale warto jednak wziąć pod uwagę, że te kwoty do najniższych nie należą. A ile kosztuje parking miejski w Zakopanem? W zależności od strefy, w której planujemy pozostawić nasz samochód, liczby te będą się od siebie różnić. Przykładowo, jeśli planujemy zostawić nasz pojazd na parkingu przy al. 3 Maja lub ul. Tadeusza Kościuszki — oba obiekty znajdują się w pobliżu Krupówek — zapłacimy dwa złote opłaty minimalnej. Za pierwszą godzinę postoju przyjdzie nam zapłacić pięć złotych, za drugą godzinę sześć złotych, za trzecią 7,20 złote, a za każdą kolejną pięć złotych.
Czy parkingi są płatne w soboty i niedziele w Zakopanem?
Żeby znaleźć wolne miejsce parkingowe w Zakopanem w trakcie weekendu, trzeba mieć prawdziwe szczęście. Zazwyczaj obłożenie na tych obiektach, zwłaszcza jeśli pogoda dopisuje, jest naprawdę ogromne. Turystom i turystkom nie przeszkadzają nawet wysokie ceny — za możliwość zaparkowania, żeby wyruszyć pieszo na szlak, są gotowi zapłacić naprawdę dużo. A czy parkingi są płatne w soboty i niedziele w Zakopanem? Okazuje się, że nie! Parkingi miejskie w Zakopanem pobierają opłaty za parkingi w strefie w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 21:00. To oznacza, że postój w weekend jest darmowy.
Czy w Zakopanem są bezpłatne parkingi?
W Zakopanem przez długo można było znaleźć darmowe parkingi. Chociaż zaparkowanie na nich samochodu graniczyło z cudem, przez niezwykle duże obłożenie — te czasy są już w przeszłości. Zdecydowana większość tego typu obiektów zniknęła wraz z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania. A czy w Zakopanem są wciąż bezpłatne parkingi? Okazuje się, że tak! Dla turystów i turystek wciąż dostępny jest parking przy ul. Jaszczurówka w Zakopanem. To jedno z nielicznych miejsc, w których wciąż można pozostawić samochód bez płacenia. Obiekt jest otwarty przez całą dobę.
Jaka aplikacja do parkowania w Zakopanem?
Chociaż parkingi w Zakopanem są już niemal całkowicie płatne, to rozwiązanie ma także swoje plusy. W mieście można zapłacić za postój samochodu nawet z niego nie wychodząc. Jak poinformował Urząd Miasta Zakopanego za postój na miejskich parkingach w Strefie Płatnego Parkowania w Zakopanem można zapłacić za pomocą aplikacji mPay oraz SKYCASH. To świetne rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić czas, energię i potencjalny brak drobnych, aby wydać resztę. Aplikacje do parkowania w Zakopanem są bezpieczne i sam urząd miasta zaleca z ich korzystania.