Tomasz Marzec - dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

i

Autor: Mateusz Chwajoł

"Chcemy ułatwić mieszkańcom dostępność infrastruktury". Tomasz Marzec o swoim pomyśle na działanie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

2024-10-22 21:28

"Otwartość na mieszkańców" - to cel funkcjonowania instytucji wyznaczony przez dyrektora Zarządu Infrastuktury Sportowej Tomasza Marca. Były prezes Wisły Płock od października jest nowym sternikiem komórki zarządzającej wieloma obiektami sportowymi w mieście. W rozmowie z Radiem Eska podaje szczegóły na temat tego, jaki ma pomysł na ZIS...

Przeglądając opublikowane ogłoszenie, patrzyłem, czym zajmuje się Zarząd Infrastuktury Sportowej. Oprócz nadzoru nad obiektami sportowymi, to także współpraca z klubami czy organizacja imprez. W każdej z tych dziedzin miałem doświadczenie. Miałem za zadanie m.in. zarządzanie stadionem Wisły Płock. Wiem, że mogę dać coś od siebie – mówi Tomasz Marzec.

Zauważyłem, że przez ostatnie lata ZIS wykonał mnóstwo pracy. Brakowało mi wyjścia do klubów, wspólnej komunikacji – chcę to wdrożyć. Chcemy współpracować z klubami, dać im możliwość wykorzystania narzędzi, tych w Krakowie, jak i tych z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz fundacji. Dzięki temu będziemy mogli przekazać mieszkańcom, gdzie mogą przyjść na trening. Warto rozwinąć naszą wiedzę w zakresie dostępności obiektów. Analizujemy także to, ile osób brały w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez ZIS i jakie koszty ponosiło miasto oraz instytucja - mówi dyrektor instytucji.

ZIS zarządza stadionem Wisły przy Reymonta oraz lodowiskiem Cracovii przy Siedleckiego. Odbyłem rozmowy z przedstawicielami obu zespołów. Rozmawialiśmy na temat problemów i potrzeb. Będziemy spotykać się częściej by wypracować różne formy współpracy i pewnych zmian, które Wisła i Cracovia zasugerowały. Bez tego nie pójdziemy dalej. Krok po kroku będziemy starali się rozwiązywać problemy. Warto organizować wspólne inicjatywy - uważa Marzec.

Krakowska piłka to także będące w II lidze Wieczysta oraz Hutnik, których nowe stadiony dopiero są planach... Wiemy jakie są koszty stadionów obu zespołów. To czy obiekty powstaną zależy od miejskich radnych. Nie można ani odchudzić, ani zatrzymać projektów. Wiemy jaka jest sytuacja w w mieście, dlatego obie inicjatywy muszą zostać przemyślane. Także pod kątem tego, czy Kraków będzie na nie stać -stwierdza były prezes Wisły Płock.

Zaczęło się! Robert Makłowicz czyta nazwy przystanków w Krakowie. Tak brzmią komunikaty

Ogólnodostępne boiska i otwarte baseny - to duże braki na mapie Krakowa. W tej chwili rozważamy tymczasowe rozwiązanie dla otwartego basenu. Pozwoli to przeciągnąć w czasie tak dużą inwestycję, jak budowa nowego obiektu. W przypadku ogólnodostępnych boisk, potrzebujemy danych. Musimy rozmawiać z klubami oraz ze szkołami, przy których są boiska, żeby te obiekty otworzyć dla mieszkańców. Prawdopodobnie wprowadzenie „otwartych godzin” ma nastąpić w lipcu przyszłego roku - kończy Tomasz Marzec.

Warto przypomnieć, że Marzec zastąpił na stanowisku dyrektora ZIS-u Krzysztofa Kowala, który pełnił tę funkcję przez 15 lat...