Darmowy karp w Krakowie karp Kraków

i

Autor: ESKA.pl

Wiadomości

Przedświąteczny, darmowy karp w Krakowie. Gdzie jest rozdawany? [DATA, MIEJSCE]

2023-12-11 7:58

Przedświąteczny poczęstunek karpiem to już niemal krakowska tradycja. Magistrat zapowiedział już kolejną edycję wydarzenia, która w tym roku rozpoczęło się w pierwszych dniach grudnia. W tym roku dla mieszkańców przygotowanych zostanie 10 tys. porcji karpia, kapusta z grochem, zupa grzybowa i oczywiście pieczywo. Kiedy darmowy poczęstunek karpiem w Krakowie? W poniedziałek, 11 grudnia, odbędzie się kolejna odsłona akcji darmowego poczęstunku karpiem na parkingu przy pętli tramwajowej „Kurdwanów P+R”. O której godzinie?

Darmowy karp w Krakowie 2023. Kiedy poczęstunek?

Przedświąteczny karp dla Krakowa to coroczna akcja organizowana w stolicy Małopolski. To właśnie w chłodne, grudniowe wieczory mieszkańcy mogą wybrać się na stoiska, gdzie rozdawane są przygotowane wcześniej porcje karpia w panierce, a także inne świąteczne potrawy. W tym roku, podobnie jak w ramach ubiegłorocznej edycji przygotowanych zostało 10 tys. porcji karpia, kapusta z grochem, zupa grzybowa i pieczywo. Darmowy poczęstunek karpiem w Krakowie współorganizowany jest przez gospodarstwo rybackie Dolina Będkowska.

Kiedy odbędzie się darmowy poczęstunek karpiem w Krakowie? Jak poinformował urząd, podobnie jak w poprzednich latach poczęstunki rozpoczną się o godz. 16:00, a odbywać się będą w sześciu lokalizacjach na terenie Krakowa.

Świąteczny karp w Krakowie. Oto terminy darmowych poczęstunków

Jak co roku darmowy poczęstunek karpiem w Krakowie odbędzie się w różnych lokalizacjach w mieście. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczna akcja rozpoczęła się 5 grudnia pod Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie niemal od początku ustawiały się ogromne kolejki. Poczęstunek w 2022 roku gościł też na placu Wolnica, przy pętlach tramwajowych Kurdwanów i Bronowice Małe, a także na rondzie Mogilskim i na Małym Rynku. W 2023 roku darmowy poczęstunek karpiem w Krakowie odbędzie się w nieco innych lokalizacjach, choć niektóre pozostaną niezmienione.

Poniżej można zapoznać się z pełnym harmonogramem akcji „Przedświąteczny karp dla Krakowa” 2023

  • poniedziałek, 11 grudnia – parking przy pętli tramwajowej „Kurdwanów P+R”, godz. 16:00
  • środa, 13 grudnia – plac Inwalidów, godz. 16:00
  • piątek, 15 grudnia – Nowohuckie Centrum Kultury, godz. 16:00.

Quiz o Bożym Narodzeniu. Sprawdź, jak wiele wiesz o świętach

Pytanie 1 z 12
1. Trzej Królowie ofiarowali nowo narodzonemu Jezusowi dary. Były nimi:
Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie