Karta Dużej Rodziny przeszła duże zmiany. Jakie nowości wprowadzono?
Karta Dużej Rodziny dostępna jest w formie plastikowej karty oraz elektronicznej. Ważną zmianą, która została wprowadzona jeśli chodzi o KRD jest nowy wzór karty elektronicznej, który umożliwia korzystanie z niej zarówno poprzez specjalne oprogramowanie na telefony oraz poprzez aplikację mObywatel. Dzięki zmianie znacząco ułatwione będzie korzystanie z karty i dostosowanie jej do aktualnych standardów technologicznych.
Polecany artykuł:
Nowa wizualizacja Karty elektronicznej nie będzie wymagała od członka rodziny wielodzietnej żadnych czynności służących jej uzyskaniu, bowiem, po jej wdrożeniu, zostanie automatycznie wyświetlona w urządzeniu mobilnym - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, cytowane przez serwis portalspozywczy.pl.
Wprowadzenie zmian w Karcie Dużej Rodziny nie wymaga od użytkowników żadnych działań. Zmiany automatycznie pojawią się w urządzeniu mobilnym każdego posiadacza karty, co jest kolejnym udogodnieniem.
Kto może otrzymać Kartę Dużej Rodziny?
Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom i małżonkom rodziców, którzy mają na utrzymaniu minimum trójkę dzieci. Program obowiązuje również dzieci do 18. roku życia oraz studentów do 25. roku życia. Z KRD mogą korzystać także dzieci legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności, jednak tylko w sytuacji, kiedy w momencie składania wniosku w rodzinie jest minimum troje dzieci, które spełniają wyżej wspomniane warunki.
Jakie korzyści daje Karta Dużej Rodziny?
Karta Dużej Rodziny oferuje między innymi niższe ceny w wybranych sklepach spożywczych czy stacjach paliw. Z KRD można ubiegać się też o tańsze bilety kolejowe oraz bezpłatne wejścia do parków narodowych. Ponadto, osoby korzystające z Karty Dużej Rodziny mają wyższe limity zużycia energii elektrycznej.