Wielki sukces Energylandii! To jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie

i

Autor: Energylandia

Wiadomości

Wielki sukces Energylandii! To jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie

2023-05-26 9:53

Energylandia w Zatorze świętuje kolejne sukcesy. Te są niemałe, bo eksperci uznali park rozrywki w Małopolsce za jeden z najlepszych w Europie w najnowszym raporcie „Theme Park Check Europe 2023”. Energylandia zajęła pierwsze miejsce w aż trzech kategoriach na pięć możliwych! Do tej pory w słynnym parku gościło już 10,5 milionów odwiedzających!

Spis treści

  1.  Energylandia jednym z najlepszych parków rozrywki w Europie. W jakich kategoriach zwyciężyła?
  2. Jakie atrakcje oferuje Energylandia?
  3. Energylandia. Ile kosztują bilety?
  4. Jak dojechać do Energylandii?

 Energylandia jednym z najlepszych parków rozrywki w Europie. W jakich kategoriach zwyciężyła?

Małopolska branża turystyczna ma kolejny powód do dumy. Energylandia w Zatorze świętuje właśnie ogromny sukces, jakim jest miejsce wśród czterech najlepszych europejskich parków rozrywki! Eksperci z firmy Travelcircus poddali dokładnej analizie 74 najpopularniejsze parki rozrywki na Starym Kontynencie. Badanie obejmowało porównanie cen oraz ocenę ponad 2,5 tys. atrakcji. Efektem przedsięwzięcia jest najnowszy raport „Theme Park Check Europe 2023”. Energylandia oprócz miejsca w europejskim TOP 4 zajęła także pierwsze miejsce w aż trzech kategoriach na pięć możliwych. Były to:

  • Najwyżej oceniany park rozrywki w Europie,
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny,
  • Park Roller Coasterów nr 1 w Europie.

Jak informuje Energylandia, raport „Theme Park Check” to niezwykle popularny przegląd, który przyciąga uwagę nie tylko mediów, ale także zwiedzających.

Eksperci wzięli pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak stosunek jakości do ceny, oceny i recenzje, aktywność w mediach społecznościowych oraz atrakcje dla różnych grup wiekowych. Dzięki temu możemy być pewni, że Energylandia oferuje niezapomniane przeżycia dla wszystkich Gości. Pierwsze miejsce w rankingu zajął niemiecki Europa Park. Tuż za nim uplasowały się Efteling i Disneyland. Energylandia to jedyny polski park rozrywki w zestawieniu – czytamy w komunikacie parku.

Jakie atrakcje oferuje Energylandia?

Energylandia to nie tylko park rozrywki. Na powierzchni 70 hektarów goście mogą skorzystać ze 123 różnorodnych atrakcji, a 25 z nich dedykowanych jest najmłodszym gościom od drugiego roku życia. W Zatorze działa m.in. Bajkolandia z farmą krasnali czy super pompą, ale także strefa familijna, ekstremalna, water park, Smoczy Gród, Aqualantis, Show czy Winter Kingdom.

Warto odnotować, że jeszcze w bieżącym miesiącu Energylandia Water Park zajął pierwsze miejsce w rankingu portalu Interhome, który uznał ją za najlepszy park wodny w Europie.

Energylandia. Ile kosztują bilety?

Wiele osób planując wycieczkę zapewne zadaje sobie pytanie, ile kosztuje cały dzień w Energylandii? W cenniku ważnym do 26 czerwca za bilet ulgowy trzeba zapłacić 129 zł. Bilet normalny to koszt 179 zł, a dwudniowy bilet ulgowy kosztuje 229 zł. Dzieci do trzeciego roku życia wejdą do parku za złotówkę, podobnie jak goście, którzy świętują urodziny. Poniżej można zapoznać się z pełnym cennikiem obowiązującym w Energylandii ważnym do 25 czerwca 2023 roku.

Wielki sukces Energylandii! To jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie

i

Autor: Zrzut ekranu/Energylandia.pl

Jak dojechać do Energylandii?

Energylandia ulokowana jest w Zatorze, w województwie małopolskim. Miasto znajduje się pomiędzy Krakowem a Katowicami. Podróż z północy stolicy Małopolski wiedzie przez autostradę A4 i trwa około godziny. Z kolei z południa po pokonaniu fragmentu autostrady A4 należy kierować się na Skawinę. Podróż z Katowic trwa zazwyczaj kilkanaście minut dłużej, a trasa także wiedzie przez autostradę A4. Kiedy najlepiej jechać do Energylandii? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ obłożenie i ilość gości w parku zależy od wielu czynników, takich jak pora roku czy pogoda. Do parku z Krakowa dojeżdżają także dedykowane autokary Energylandii. Z rozkładem jazdy można zapoznać się poniżej.

Wielki sukces Energylandii! To jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie

i

Autor: Zrzut ekranu/Energylandia.pl

Autokary Energylandii kursują także z dworca w Katowicach.

Wielki sukces Energylandii! To jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie

i

Autor: Zrzut ekranu/Energylandia.pl

Bezpośredni dojazd autobusem jest możliwy także z Wrocławia i Warszawy. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Energylandii.

Poznaliśmy listę najlepszych aquaparków w Europie! Który znalazł się na pierwszym miejscu?

Wandal z Pszczyny popisywał się przed kamerą