15. edycja akcji Podzielmy się ciepłem

i

Autor: Ula Bienia

Finał akcji „Podzielmy się ciepłem już za nami”. Znamy laureatów!

2021-12-21 9:14

Trzydzieści jeden pozarządowych organizacji otrzymało pieniądze w ramach 15. edycji akcji „Podzielmy się ciepłem”. Uroczysta gala odbyła się 20 grudnia w sali obrad Rady Miasta Krakowa. Organizacje przeznaczą pieniądze na wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców. Symboliczne czeki wręczył Prezydent Jacek Majchrowski.

Akcja „Podzielmy się ciepłem” jest organizowana w Krakowie od 2007 roku. Wybrane przez jury organizacje, które spełniły warunki przewidziane w regulaminie, otrzymały pieniądze na pokrycie rachunków za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.

- Pokrycie kosztów ciepła im się bardzo przyda. To są organizacje, które niosą pomoc różnego typu podmiotom. Wspierają bezdomnych, chorych, niepełnosprawnych, generalnie potrzebujących pomocy - mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Czeki nie miały jednakowej wartości. Najwięcej pieniędzy, bo 19 tysięcy złotych otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum świętego Łazarza. 

- Byliśmy zaskoczeni. Nie sądziliśmy, że tak duża kwota będzie stanowiła wsparcie. Da opiekę chorym, którzy są u kresu życia. Jak wiadomo ceny wzrastają, ciepło także kosztuje, a dom trzeba utrzymać - podkreśla Jolanta Stokłosa, Prezes Hospicjum.

Łącznie na dofinansowania dla organizacji przekazano kwotę 150 tysięcy złotych.

Demonstracja LEX TVN w Krakowie

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?