Hostel

i

Autor: Marcus Loke, Unsplash

WIADOMOŚCI

Starsze osoby nie wynajmą pokoju? Hostele wprowadzają limity wieków. Problem mają już nawet 30-latkowie

2024-05-24 12:52

Podróżowanie po świecie często wiąże sie z dużymi wydatkami. Nic dziwnego, że tak popularne stały się tanie linie lotnicze, czy hostele, pozwalające na zwiedzenie różnych zakątków globu na ograniczonym budżecie. Okazuje się jednak, że coraz częściej hostele odmawiają rezerwacji pobytu dla osób powyżej 30 roku życia. Skąd taka decyzja?

Hostele to sposób na tanie podróżowanie po świecie

Hostele to obiekty noclegowe najczęściej wybierane przez tych, którzy planują budżetowe wakacje. Chociaż dla wielu osób mogą wydawać się pełne niedogodności — zazwyczaj przebywa w nim dużo osób i często w ofertach znajdują się wieloosobowe pokoje — to świetny sposób na zaoszczędzenie podczas wakacji. Ze względu na ceny hostele najczęściej przyciągają do siebie młode osoby, które nie zwracają aż tak dużej uwagi na standard obiektu i chętnie nawiązują przyjaźnie z innymi turystami. Z tego powodu coraz więcej hosteli zdecydowało się wprowadzić w swoich regulaminach ograniczenia wiekowe.

Hostele wprowadzają ograniczenia wiekowe. To trend na całym świecie

Coraz częściej właściciele hosteli decydują się na wprowadzenie ograniczenia ws. wieku swoich klientów. Ten trend obserwujemy nie tylko na świecie, ale nawet w Polsce. Jeden z krakowskich hosteli zawarł informacje w swoim regulaminie, że przejmuje tylko osoby w wieku od 18 do 40 lat, inny jako górną granicę przyjął 35 lat. Co ciekawe, część obiektów w Hiszpanii pobiera nawet dodatkową opłatę od starszych osób. W Neapolu taka opłata jest pobiera on osób powyżej 28 roku życia. Takie regulacje nie spodobały się wielu podróżnym. Uważają, że hostele wprowadzają w ten sposób dyskryminację ze względu na wiek. Niemniej takie decyzje nie leżą w sprzeczności z prawem.

QUIZ: W tych telenowelach gwiazdą była Natalia Oreiro. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego serialu pochodzi ten kadr?
Kadr z serialu Kachorra to ja

Dlaczego hostele nakładają limit wieku na swoich gości?

Jak wskazują właściciele obiektów, którzy decydują się wprowadzić limit wieku dla gości w hostelach, tłumaczą swoją decyzję tym, że nie chcą ryzykować złymi opiniami w sieci. Podkreślają, że ze względu na specyfikę tego typu obiektów, starsze osoby często skarżą się na złe warunki, hałas oraz imprezy. Nie są świadomi, że pobyt w hostelu wygląda zupełnie inaczej niż w hotelu i nie ma w nim tak swobodnej i kameralnej atmosfery.

Nowa atrakcja turystyczna będzie hitem Małopolski? Przebudują znany zamek:

Rolnicy. Podlasie Gospodarstwo Jurka i Wiesi z Ciełuszek. Zobacz jak mieszkają