Hostele to sposób na tanie podróżowanie po świecie
Hostele to obiekty noclegowe najczęściej wybierane przez tych, którzy planują budżetowe wakacje. Chociaż dla wielu osób mogą wydawać się pełne niedogodności — zazwyczaj przebywa w nim dużo osób i często w ofertach znajdują się wieloosobowe pokoje — to świetny sposób na zaoszczędzenie podczas wakacji. Ze względu na ceny hostele najczęściej przyciągają do siebie młode osoby, które nie zwracają aż tak dużej uwagi na standard obiektu i chętnie nawiązują przyjaźnie z innymi turystami. Z tego powodu coraz więcej hosteli zdecydowało się wprowadzić w swoich regulaminach ograniczenia wiekowe.
Hostele wprowadzają ograniczenia wiekowe. To trend na całym świecie
Coraz częściej właściciele hosteli decydują się na wprowadzenie ograniczenia ws. wieku swoich klientów. Ten trend obserwujemy nie tylko na świecie, ale nawet w Polsce. Jeden z krakowskich hosteli zawarł informacje w swoim regulaminie, że przejmuje tylko osoby w wieku od 18 do 40 lat, inny jako górną granicę przyjął 35 lat. Co ciekawe, część obiektów w Hiszpanii pobiera nawet dodatkową opłatę od starszych osób. W Neapolu taka opłata jest pobiera on osób powyżej 28 roku życia. Takie regulacje nie spodobały się wielu podróżnym. Uważają, że hostele wprowadzają w ten sposób dyskryminację ze względu na wiek. Niemniej takie decyzje nie leżą w sprzeczności z prawem.
Dlaczego hostele nakładają limit wieku na swoich gości?
Jak wskazują właściciele obiektów, którzy decydują się wprowadzić limit wieku dla gości w hostelach, tłumaczą swoją decyzję tym, że nie chcą ryzykować złymi opiniami w sieci. Podkreślają, że ze względu na specyfikę tego typu obiektów, starsze osoby często skarżą się na złe warunki, hałas oraz imprezy. Nie są świadomi, że pobyt w hostelu wygląda zupełnie inaczej niż w hotelu i nie ma w nim tak swobodnej i kameralnej atmosfery.