Pranie

i

Autor: Pixabay Jak suszyć pranie w zimie? To wcale nie takie proste!

Porady

Jak skutecznie suszyć pranie w zimie? Jest na to niezawodny sposób!

2024-11-12 17:51

Suszenie prania to jedna z podstawowych codziennych czynności. Nie zawsze jednak jest to tak proste, jakby mogło się nam wydawać. O ile latem wyciągnięte z pralki rzeczy można szybko wysuszyć, o tyle zimą pojawiają się problemy. Pogoda nie zawsze sprzyja wystawianiu prania na zewnątrz. Mróz, śnieg czy siąpiący deszcze, który jest nieodłącznym elementem tej pory roku w naszym kraju, nie sprzyjają szybkiemu suszeniu. Samo otwieranie okien też nie bywa najlepszym rozwiązaniem. Jednak istnieje pewien skuteczny sposób. Co zrobić, żeby pranie wyschło szybciej? Odpowiedź znajdziecie w poniższym materiale.

Jak suszyć pranie w zimie? To najbardziej skuteczny sposób!

Suszenie prania w zimie nie należy do prostych czynności i może przysporzyć sporo problemów. Panujące na zewnątrz niskie temperatury, podwyższona wilgotność i częste opady deszczu czy śniegu sprawiają, że nie możemy wystawić naszych rzeczy do wyschnięcia na zewnątrz. Nie sprzyja temu również ograniczona przestrzeń w mieszkaniu. Wszystko to powoduje, że proces suszenie może się znacznie wydłużyć. Jest jednak na to pewien skuteczny sposób.

Suszenie prania na świeżym powietrzu w zimie. Czy to dobry pomysł?

Powszechnie przyjęło się, że rozwieszanie prania na świeżym powietrzu jest najlepszą metodą, dzięki której nasze ubrania, firanki czy pościel mają unikatowy zapach świeżości. Niestety w zimie nie jest to takie oczywiste. Mróz sprawia, że pranie nie tylko wysycha znacznie wolniej niż w latem, ale może doprowadzić do jego sztywności, będącej efektem zamarznięcia. Najgorzej znoszą to delikatne tkaniny, które mogą ulec nawet zniszczeniu. W związku z tym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie suszenie wewnątrz. Suche ubrania można później dla odświeżenie wystawić na zewnątrz, aby się „wymroziły”. Jak jednak przyspieszyć wysychanie ubrań?

Suszenie prania w zimie. Warto postawić na wirowanie!

Niezawodnym sposobem na szybkie suszenie prania, szczególnie w zimie, jest wirowanie. Warto skorzystać z tej funkcji dostępnej w naszej pralce. Dzięki temu ubrania czy inne wyprane rzeczy będą już częściowo odwodnione, co zdecydowanie skróci czas suszenia. Wirowanie jest znacznie lepszą metodą niż ręczne wyciskanie wody. Jest przede wszystkim szybsze i skuteczniejsze. Dobrym rozwiązaniem będzie też ograniczenie ilości prania w jednym cyklu. Mniej ubrań można rozwiesić w taki sposób, aby uzyskać więcej przestrzeni, a to niewątpliwie zapewnia lepsze wietrzenie i szybsze wysychanie.

Rozpinanie guzików i suwaków to droga do sukcesu

Po wyciągnięciu ubrań z pralki należy upewnić się przed ich rozwieszeniem, że wszystkie zamki, guziki i suwaki są rozpięte. Wykonanie tej prostej czynności spowoduje, że powietrze będzie miało lepszy dostęp do trudniej dostępnych powierzchni. Dla wzmocnienia efektu można też co jakiś czas przewiesić ubrania na drugą stronę. Warto też zachować odpowiednie odstępy pomiędzy wywieszonymi rzeczami, a także przeplatać grube tkaniny z cieńszymi, co pozwoli rozwiązać problem zbyt dużej wilgotności w jednym miejscu. Więcej przestrzeni wpływa na lepszą cyrkulację powietrza i przyspiesza wysychanie.

Suszenie prania w różnych pomieszczeniach i wietrzenie to dobre rozwiązanie!

Skutecznym sposobem na szybsze schnięcie prania w zimie jest również rozdzielanie ubrań na mniejsze partie i rozwieszanie ich w różnych pomieszczeniach. Ponadto niektóre rzeczy można też wywieszać na ciepłych kaloryferach. Szczególnie warto to stosować w przypadku ściereczek czy mniejszych ręczników. Nie należy przy tym zapominać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. Dzięki temu pozbędziemy się zapachu detergentów i nadmiaru wilgoci.

Kraków Radio ESKA Google News
Autor:

To jedna z najpiękniejszych wsi w Małopolsce. Mieszkał w niej sławny alchemik [GALERIA]

QUIZ. Czy rozpoznajesz te krakowskie budynki? Wynik 15/15 zdobędą tylko prawdziwi znawcy miasta!
Pytanie 1 z 15
Zaczynamy najprościej, jak się da. Wieżowiec na zdjęciu to:
Szkieletor
Najpiękniejsze murale w Krakowie