Nowe atrakcje turystyczne w Małopolsce. Tak zmieni się Góra Parkowa w Krynicy
Nowe atrakcje turystyczne to coś, co kochają goście odwiedzający Małopolskę. Tak się składa, że kolejne inwestycje czynią popularne, lokalne uzdrowiska. Nie inaczej jest w Krynicy Zdroju. Burmistrz miasta Piotr Ryba zapowiedział już „jedną z największych inwestycji tej kadencji”, czyli modernizację Góry Parkowej, która wciąż stanowi dla wielu ulubione miejsce wypoczynku w kurorcie. Co się zmieni? W ramach projektu wymienione zostaną nawierzchnie zniszczonych chodników na granitową kostkę. Chodzi m.in. o odcinki od Polany Michasiowej do szczytu, oraz od Ławeczki Kraszewskiego do Ogrodu Żywiołów, a także o ścieżkę Zieglera.
Piotr Ryba zapowiada także wymianę starych i montaż 150 nowych lamp parkowych. W popularnym miejscu rekreacji zamontowane zostaną także ławki i kosze na śmieci. Miły widok zwieńczą nasadzenia i budki lęgowe dla ptaków. Władze Krynicy zamierzają wyremontować także drewnianą altanę „Wanda”. Na Górze Parkowej pojawi się jeszcze jedna nowość. Powyżej Źródełka Słonecznego powstanie zakątek pszczeli.

To ogromny krok w stronę bardziej dostępnej, zielonej i przyjaznej Góra Parkowej – pisze burmistrz Piotr Ryba.
Gmina pozyskała na projekt dofinansowanie w wysokości 9,5 mln złotych. To oczywiście nie koniec transformacji, jaką przechodzi obecnie Góra Parkowa w Krynicy Zdroju. To właśnie tam powstaje Polana Muzyki i Świateł.
Pary w strojach z epoki, instrumenty muzyczne, stary samochód czy ponad 3-metrowe popiersie damy to tylko część z niespodzianek, jakie czekać będą na odwiedzających. Oprócz śpiewu ptaków, można będzie posłuchać tu utworów instrumentalnych w iście retro charakterze. W sercu 200 letniego Parku Zdrojowego, na szczycie Góry Parkowej wyłania się miejsce pełne zieleni i kwiecistych rzeźb, gdzie natura staje się artystą i kreatorem podróży w czasie do lat 30. – piszą PKL.
Będzie to również przestrzeń przyjazna dla dzieci. Te znajdą tam wiele atrakcji związanych z zabawą i muzykowaniem.
Polana to sceneria, w której odbywać się będzie absolutnie oryginalny spektakl wypełniony światłem. Magię gry światła odczujemy poprzez wystawę witrażowych, ażurowych elementów, rozsianych na całej powierzchni ogrodu. Odwiedzający znajdą tu witrażowe symbole minionej epoki: gramofon, stary telefon, kapelusze dam, czy retro kamerę, a światło słoneczne przenikające przez kolorowe rzeźby doda niezwykłości tej instalacji – czytamy.