Zakrzówek

i

Autor: ESKA.pl

Wiadomości

Kolejna zmiana godzin otwarcia kąpieliska na Zakrzówku? „Mamy do czynienia z sytuacją kryzysową”

Kąpielisko na krakowskim Zakrzówku cieszy się ogromną popularnością. Aby wejść na baseny w słoneczny weekend trzeba najpierw cierpliwie czekać w długich kolejkach. Dodatkowo niedawno zmieniono godziny wstępu na baseny, na które można wejść od godz. 9:00. Problem ten poruszyła radna Agnieszka Łętocha, która w interpelacji skierowanej do prezydenta Aleksandra Miszalskiego domaga się udostępnienia pomostów już od godz. 7:00.

Kolejne zmiany godzin wejścia na baseny na Zakrzówku?

Na początku lipca zmieniły się zasady korzystania z kąpieliska na krakowskim Zakrzówku. Zgodnie z nimi pierwszeństwo wejścia na baseny mają mieć mieszkańcy Krakowa (uchwała wzbudziła jednak wątpliwości wojewody). Zmieniono również godziny wstępu na kąpielisko w Parku Zakrzówek. W słoneczne dni i weekendy można z niego korzystać od godz. 9:00. Takie rozwiązanie nie wszystkim przypada jednak do gustu.

Problem ten w interpelacji do prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego poruszyła radna Agnieszka Łętocha (Koalicja Obywatelska), która domaga się zmian godzin otwarcia basenów na Zakrzówku. Zgodnie z pismem pomosty miałyby być otwarte już od godz. 7:00.

Od roku w godzinach porannych na Zakrzówku spotykają się grupy osób aktywnych sportowo. Tutaj organizowane są ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia z jogi, nurkowania i pływania. Wraz z wprowadzeniem przez ZZM restrykcji dotyczących godzin wstępu uniemożliwiono tym osobom praktykowanie sportu – pisze radna Agnieszka Łętocha.

Tłumy na Zakrzówku. Ludzie stoją w kilkugodzinnych kolejkach na kąpielisko

W treści interpelacji czytamy również, że liczba miejsc niedostateczna liczba miejsc na kąpielisku generuje ogromne kolejki.

Wobec niedostatecznej liczby miejsc i ogromnej ilości chętnych do skorzystania z basenów na Zakrzówku zasadne byłoby zwiększenie, a nie ograniczenie godzin otwarcia (…). W mojej opinii, zważywszy na liczbę mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z kąpieliska „Zakrzówek”, mamy do czynienia z sytuacją kryzysową, wymagającą natychmiastowych działań korygujących – czytamy w interpelacji.

Stanowisko Zarządu Zieleni Miejskiej zamieścimy tuż po jego otrzymaniu, podobnie jak odpowiedź prezydenta na interpelację.

Najlepsze kąpieliska w Krakowie. Gdzie wypocząć nad wodą?

Express Biedrzyckiej: dr Barbara Brodzińska-Mirowska
Listen on Spreaker.