Szklanka wody

i

Autor: Clint McKoy, Unsplash

WIADOMOŚCI

Krakowskie Wodocągi zachęcają restauratorów do serwowania darmowej kranowianki. Chętnych jest niewielu

2024-06-21 11:10

Wodociągi Miasta Krakowa rozpoczęły akcję "W Krakowie pijemy kranowiankę", w której przypominają, że woda w naszych kranach jest zdatna do picia, a jej wybór jest nie tylko ekologiczny, ale i zdrowy. Urzędnicy zachęcają także krakowskie lokale gastronomiczne do tego, aby w swoich podwojach serwowały gościom krakowiankę. Na razie do akcji nie włączyło się wiele restauracji.

Wodociągi Miasta Krakowa zachęcają do picia wody z kranu

Kampania informacyjna „W Krakowie dobra woda prosto z kranu” została zainicjowana przez Wodociągi Miasta Krakowa 22 marca 2013 roku w Światowy Dzień Wody. Jej celem jest zachęcenie krakowian do picia powszechnie dostępnej, taniej i bogatej w substancje mineralne wody z kranu. Woda z Wodociągów Miasta Krakowa od lat ma bardzo wysoką jakość i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Spełnia wszelkie wymagania jakościowe, określone w rozporządzeniach zarówno polskiego ministerstwa zdrowia, jak i w dyrektywach Unii Europejskiej. 

Wodociągi Miasta Krakowa zainstalowały pitniki miejskie

Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi do miasta nadeszły potężne upały. W ciągu dnia słupki termometrów osiągają nawet 32 st. C. W związku z tym dla wygody mieszkańców i turystów odwiedzających Kraków w mieście zainstalowano pitniki oraz miejsca z dostępną kranowianką – krakowską wodą z kranu. Aby je szybko zlokalizować, należy wpisać w wyszukiwarce Google Mapy hasła: pitnik miejski lub kranowianka w restauracji, albo dla obu kategorii: wodopój. Woda w pitnikach jest bezpłatna. Jednym kliknięciem można znaleźć najbliżej położony punkt. Mapy są na bieżąco aktualizowane o kolejne miejsca. Mogą być edytowane i komentowane przez użytkowników.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Kraków. Wodociągi zachęcają restauratorów do serwowania wody z kranu

Program Wodociągów Miasta Krakowa – udostępniania wody prosto z kranu, został skierowany również do restauratorów i restauratorek, którzy serwują krakowiankę swoim gościom. Lokale, które biorą udział w akcji otrzymują informującą o tym naklejkę i mogą liczyć na obniżki cen obowiązkowych badań jakości wody, a ich przychylne nastawienie do kampanii pomaga zbudować pozytywny wizerunek i zachęcić większą liczbę klientów. Do programu przystąpiło 43 krakowskich restauratorów i przedsiębiorców. To na razie nie jest duża liczba, jednak magistrat liczy na to, że to wkrótce ulegnie zmianie. Listę restauracji, w których otrzymacie darmową wodę z kranu znajdziecie pod tym linkiem.

Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec:

Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec