Krakowska fundacja buduje szpital w Kamerunie

i

Autor: materiały prasowe Polskiej Fundacji dla Afryki Krakowska fundacja buduje szpital w Kamerunie

Krakowska fundacja buduje szpital w Kamerunie

2022-06-30 8:47

Zrealizowali ponad 300 projektów w 20 krajach w ciągu ostatnich 9 lat. Niestraszne im były ograniczenia wynikające z pandemii czy wojny w Ukrainie. Tyle dla Afryki zrobiła krakowska Polska Fundacja dla Afryki.

Projektom towarzyszy idea aby budowane ośrodki były niezależne i same na siebie w przyszłości zarabiały. Dotychczas Polska Fundacja dla Afryki z Krakowa budowała dla lokalnej społeczności sklepy, szkoły, a nawet... fabrykę mydła.

Najwięcej projektów dotyczy edukacji, ochrony zdrowia i dostępu do czystej wody. Wybudowaliśmy już ponad 100 studni, dwa szpitale na Madagaskarze, jeden szpital w Antsirabe już stoi i funkcjonuje, w pandemii bardzo przydał się.  Prócz tego projekty dotyczyły budowy przychodni, zorganizowania sprzętu i misji medycznych - mówi Katarzyna Urban z fundacji.

A ich najważniejszy dotychczasowy projekt jest już w realizacji. Mowa o szpitalu w Kamerunie.

Będzie on miejscem dla gabinetów dentystycznego, okulistycznego, diagnostycznego, laboratorium oraz punktu aptecznego - wymienia Mateusz Gurbiel.

Jak podkreślają członkowie fundacji, ich celem jest pomaganie lokalnej społeczności, poprawa warunków ich życia poprzez wręczenie im przysłowiowej wędki, dzięki czemu mogą na siebie zarabiać i realizować się. Wspomniany szpital w Kamerunie zostanie oddany do użytku pod koniec 2024 roku.

Jak pomóc tonącemu? Prawda i fałsz

Pytanie 1 z 10
Oceń realnie swoje możliwość. Nie umiesz pływać - nie wchodź do wody
Podróże - Meksyk