- Program jest skierowany do dzieci, które nie mogą dojść do pełnej sprawności, czyli nadal się czują źle. Dobrym przykładem jest zwiększona męczliwość z niewyjaśnionych powodów. Chcemy sprawdzić czy u takich dzieci nie ma właśnie późnych powikłań infekcji koronawirusem, czyli zaburzeń układu oddechowego lub krążenia - mówi pediatra Katarzyna Przybyszewska.
Do programu mogą przystąpić dzieci, które przeszły Covid-19 przynajmniej trzy miesiące temu. Liczba miejsc jest nieograniczona.
- To nie dotyczy tylko dzieci, które chorowały, ale również tych, które ze względu na długie zamknięcie, brak kontaktów z rówieśnikami i zdalną naukę zaczynają mieć problemy emocjonalne. W takich przypadkach też możemy pomóc - dodaje Katarzyna Przybyszewska.
Niezbędne informacje dla rodziców, którzy chcieliby zgłosić swoje dziecko do tego programu znajdują się na stronie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]