Muszyna planuje nowe atrakcje turystyczne. Klimatyczne promenady w Złockiem i Żegiestowie
O Muszynie wciąż mówi się coraz głośniej w kontekście dwóch powiązanych ze sobą kwestii – turystyki i inwestycji. Uzdrowisko od wielu lat rozwija się w kierunku przyciągania nowych gości, a czynione prace potwierdzają, że obrano właściwy kierunek. Zwłaszcza w miesiącach letnich trudno o dni, w których na lokalnym rynku nie widać przyjezdnych. Również w te wakacje Muszyna cieszy się popularnością turystów, a każdy, kto był w uzdrowisku może dostrzec ten fakt gołym okiem. Choć większa Krynica Zdrój wciąż oferuje wiele, to wydaje się, że to właśnie Muszyna rozwija się znacznie prężniej.
Turystów i kuracjuszy przyciągają zwłaszcza atrakcje plenerowe, takie jak muszyńskie ogrody. Niedawno informowaliśmy o otwarciu ogrodu greckiego w Muszynie na Zapopradziu, który pozostaje częścią szerszej kompozycji. Muszyna chce rozbudować również żywe ogrody o nowe woliery, w których zamieszkają kolejne gatunki zwierząt. Dużą popularnością cieszą się również muszyńskie baseny. Warto spojrzeć na zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych przez burmistrza Jana Golbę.
To oczywiście nie wszystkie inwestycje, bo planowana jest również kładka okalająca największą mofetę w Polsce oraz choćby plaża nad Popradem w Żegiestowie. Jak poinformował jednak burmistrz Muszyny Jan Golba, to nie wszystkie atrakcje, które czekać będą na turystów.
Jan Golba odebrał dwie promesy o wartości ponad 13 mln złotych na dwa ważne zadania uzdrowiskowe, które wzbogacą i tak szeroką już ofertę turystyczną Muszyny. Co jest w planach?

Gmina chce zainwestować w dwóch miejscach, w sołectwach Złockie i Żegiestów. W uzdrowisku Złockie powstanie promenada uzdrowiskowa, a w pobliskim Żegiestowie planowana jest renowacja promenady spacerowej wzdłuż tamtejszego potoku.
Realizacja tych dwóch zadań to zasadnicze podwyższenie standardu infrastruktury i przestrzeni publicznej oraz zaoferowanie mieszkańcom i turystom nowych produktów turystyczno-uzdrowiskowych, które przyczynią się do komfortu rekreacji i wypoczynku – pisze Jan Golba.