turystyka

Małopolskie uzdrowisko to hit wśród zagranicznych turystów. Znajdziecie tam największe tego typu ogrody w Polsce [GALERIA]

2024-05-29 16:18

Co robić podczas długiego, wolnego weekendu? W Małopolsce atrakcji nie brakuje! Jedną z miejscowości, którą warto odwiedzić jest Muszyna. Ten region był wręcz oblegany w majówkę, upodobali sobie ją także zagraniczni turyści. Warto dodać, że otwarta jest już też słynna atrakcja turystyczna - Muszyńskie Ogrody Biblijne, które są największym tego typu kompleksem w Polsce.

Muszyna otwiera ogrody biblijne. Uzdrowisko jest oblegane przez turystów

"Czerwcówka" to kolejny długi weekend w tym roku, który zawdzięczamy Bożemu Ciału. Wiele osób znów postawi na zwiedzanie Małopolski, w tym niezwykle popularnej ostatnio Muszyny. Ta miejscowość cieszyła się dużym powodzeniem podczas tegorocznej majówki. Jak informował burmistrz Jan Golba, gości można było spotkać praktycznie w każdym miejscu, a uzdrowiskowe atrakcje cieszyły się ogromną popularnością. Jedną z nich są Muszyńskie Ogrody Biblijne, które są największym tego typu kompleksem w Polsce. Ogrody biblijne w Muszynie w nowym sezonie otwarto w środę, 1 maja. W mediach społecznościowych burmistrz Jan Golba podał, że Muszynę upodobali sobie szczególnie Słowacy, którzy, według pobieżnych szacunków mają liczyć nawet ok. 20-25 proc. gości. A jak będzie tym razem?

QUIZ. Slang polskiej wsi. Tak się mówi na prowincji. Znasz te pojęcia?

Pytanie 1 z 9
Co to znaczy, że pole leży odłogiem?
Jechał pod prąd na ekspresówce. Kierowca ukarany mandatem
Listen on Spreaker.