Małopolska ma największe takie ogrody w Polsce. Turyści znów mogą je zwiedzać
Sezon letni w Muszynie ruszył pełną parą. W uzdrowisku, zwłaszcza w okresie długiego weekendu majowego można odnotować znaczny napływ szukających wypoczynku turystów. Od czwartku, 1 maja mogą oni także zwiedzać Muszyńskie Ogrody Biblijne – czwarty i największy tego typu kompleks w Polsce, otwarty w 2015 roku. Jak sama nazwa wskazuje, ogrody biblijne w Muszynie nawiązują do opowiadań zawartych w Piśmie Świętym, ukazując również krajobraz rodem z Ziemi Świętej. Spacer po Muszyńskich Ogrodach Biblijnych to nie tylko doznania religijne, ale także botaniczne.
W ogrodach biblijnych w Muszynie znajdziemy kompozycje roślin znanych z kart Pisma Świętego, oraz tych występujących w Izraelu czy Palestynie. Widoki urozmaicają także krajobrazy rodem z surowej pustyni. Kompleks podzielono na pięć stref tematycznych, a wszystko to na powierzchni 1,2 ha.
Główną częścią Muszyńskich Ogrodów Biblijnych jest „Ogród Historii Zbawienia”, zbudowany na planie kwadratu o wymiarach 40x40 m (sama liczba 40 również nawiązuje do Biblii). W części dotyczącej Starego Testamentu turyści mogą zapoznać się m.in. z historią Noego, Abrahama czy Jakuba. Na ogrody składają się także „Ogród krajobrazów biblijnych”, „Winnica Pańska i Nauka Proroków”, „Dziecięcy Ogród Biblijny” i „Ogród zakochanych”.

Kiedy otwarte są Muszyńskie Ogrody Biblijne? Sezon na ich zwiedzanie trwa od maja do października. Kompleks można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. od 10:00 do 18:00. Ogrody zamknięte są w poniedziałki.
Ile kosztuje zwiedzanie ogrodów biblijnych w Muszynie? Tu przychodzimy z jeszcze lepszymi informacjami. Wejście do Muszyńskich Ogrodów Biblijnych jest bezpłatne dla osób indywidualnych. Z kolei za wejście grupy zorganizowanej z przewodnikiem zapłacić trzeba 2 lub 3 zł od osoby (dzieci, osoby dorosłe).