Ciekawostki

To małopolskie uzdrowisko wybierają zagraniczni turyści. Ma największe ogrody w Polsce [GALERIA]

2024-10-19 16:56

Muszyna to jedno z najpiękniejszych małopolskich uzdrowisk. Nic dziwnego, że miejscowość z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. W niewielkim miasteczku nie brakuje również gości zza granicy, a konkretnie ze Słowacji. Dlaczego Muszyna jest tak atrakcyjna? Kluczem do sukcesu okazały się liczne inwestycje.

Muszyna przeżywa turystyczne oblężenie. Uzdrowisko chętnie odwiedzają goście zza granicy

Muszyna to niewielkie miasto położone w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. W 2022 roku Muszynę zamieszkiwało nieco ponad 4500 osób. W ostatnich latach uzdrowisko Muszyna cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, przebijając w niektórych aspektach pobliską Krynicę-Zdrój. Dlaczego? Kluczem do sukcesu Muszyny są liczne inwestycje dokonywane na przestrzeni ostatnich lat. Niewielkie miasto może pochwalić się wieloma atrakcjami turystycznymi, do których należą odrestaurowany ostatnio zamek, ogrody tematyczne – biblijne (największe w Polsce) i sensoryczne. Muszyna to również pijalnie wód mineralnych, sanatoria, parki, baseny, spływy pontonowe i kajakowe, a także największa w Europie SankoLandia, ogrody świateł czy lodowisko. To jednak nie wszystko. Turystów do Muszyny przyciąga szczególnie tzw. Zapopradzie, gdzie można wypocząć w malowniczych ogrodach czy wejść na wieżę widokową, ukazującą Muszynę i malownicze meandry Popradu. W maju burmistrz Muszyny Jan Golba informował, że z pobieżnych szacunków przeprowadzanych podczas długiego weekendu wynikało, iż 20-25 proc. turystów w Muszynie stanowili Słowacy. Zobaczcie piękno Muszyny w przygotowanej poniżej galerii.

Quiz o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Park Leśny Tetmajera w Bronowicach w Krakowie
Polska jest seniorem. Jak bardzo starzeje się nasze społeczeństwo? Marta Białek-Graczyk
Polskie społeczeństwo się starzeje w zastraszającym tempie. W 2024 roku w naszym kraju żyje już prawie 10 milionów osób powyżej 60 roku życia. Jak będzie zmieniać się życie w społeczeństwie seniorów? Dlaczego warto zaprojektować własną starość? Czy w starzejącym się społeczeństwie młodzi ludzie mogą być dyskryminowani? Rozmowa z Martą Białek-Graczyk z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych 'ę'.
Nie ma głupich pytań