Dodatek węglowy w Krakowie. Składanie wniosków jest bezprzedmiotowe

i

Autor: Pixabay/print screen gov.pl Dodatek węglowy w Krakowie. Składanie wniosków jest bezprzedmiotowe

Dodatek węglowy w Krakowie. Składanie wniosków jest bezprzedmiotowe?

2022-08-18 11:54

Magistrat Krakowski poinformował, że składanie wniosków o dodatek węglowy przez mieszkańców Krakowa jest bezprzedmiotowe. Dlaczego? W Krakowie obowiązuje zakaz używania paliw stałych, a dodatek węglowy przysługuje osobom z gospodarstw domowych, w których główne źródła ogrzewania są zasilane właśnie przez paliwo stałe, czyli węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek węglowy - komu przysługuje?

Według ustawy z 5 sierpnia 2022 roku dodatek węglowy przysługuje osobom w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Do paliw stałych zaliczają się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek węglowy - dlaczego krakowianie nie mogą się o niego ubiegać?

W Krakowie obowiązuje całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Zgodnie z uchwałą antysmogową dla Krakowa, przyjętą przez sejmik małopolski, od 1 września 2019 r. w mieście w instalacjach spalania paliw dopuszczone jest stosowanie wyłącznie paliw gazowych lub lekkiego oleju opałowego. Uchwała antysmogowa obowiązuje wszystkich na obszarze Krakowa. Dotyczy zarówno prywatnych budynków, jak również budynków gospodarczych, lokali usługowych czy zakładów przemysłowych. Z tego powodu krakowianie nie mogą ubiegać się o dodatek węglowy.

Policjanci eskortowali taksówkę do szpitala

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad: