Kajaki

i

Autor: Kolejowy Klub Wodny 1929

Nieoczywiste dyscypliny sportowe: kajaki w Krakowie są tuż pod ręką

2020-08-27 3:17

W kolejnym materiale z cyklu "Nieoczywistych dyscyplin sportowych", które można uprawiać w Krakowie wędrujemy do Kolejowego Klubu Wodnego 1929. To za sprawą działalności właśnie tego klubu często można na Wiśle spotkać kajakarzy, ale nie wszyscy wiedzą, że każdy z nas może spróbować do nich dołączyć. Wystarczy odwiedzić przystań przy ulicy Księcia Józefa.

Rok 1929 w nazwie klubu nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie wtedy został on powołany do życia. W swojej ponad 90-letniej historii KKW 1929 może się pochwalić wieloma medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Niestety klub do teraz nie doczekał się sukcesu olimpijskiego. Co ciekawe w barwach tego klubu swoje umiejętności kajakarskie szlifował ks. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. 

- Obecnie poza trenowaniem adeptów kajakarstwa prowadzimy też profesjonalną wypożyczalnię, która służy wszystkim mieszkańcom Krakowa. Część z nich naprawdę chętnie uprawia ten sport turystycznie czy rekreacyjnie, a dla nas jest to ważne źródło finansowania klubu i realizowania celów statutowych. Dzięki wypożyczalni możemy tak naprawdę utrzymać sekcję profesjonalną i na przykład zakupić sprzęt dla najmłodszych - mówi Krzysztof Racułt, prezes Kolejowego Klubu Wodnego 1929. 

W klubie rekrutacja trwa cały czas. By najmłodsi trenowali kajakarstwo klasyczne pod okiem profesjonalistów wystarczy wypełnić w siedzibie klubu deklaracje członkowską oraz opłacić symboliczną składkę. 

- W ostatnich latach jest bardzo trudno o zainteresowanie najmłodszych wyczynowym uprawianiem kajakarstwa klasycznego. Niestety wszystkie mniej popularne dyscypliny przegrywają z rozrywkami stacjonarnymi, na czele z komputerem i konsolą - dodaje Krzysztof Racułt.

Wszystkich miłośników sportów wodnych, chcących spróbować swoich sił w kajakarstwie rekreacyjnym lub bardziej profesjonalnym, zapraszamy na stronę Kolejowego Klubu Wodnego 1929

W następnym materiale z tego cyklu będzie można przeczytać o tym jak sztuka niekonwencjonalnego pokonywania przeszkód, czyli parkour może zamienić się w sportowy sposób na życie. 

Kraków nie zrezygnuje z dodatkowych zajęć dla przedszkolaków. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Protest przeciwko polowaniom na ptaki w Krakowie

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?