Krakowski Klub Szermierzy został powołany do życia 1910 roku. W okresie międzywojnia klub mógł pochwalić się wieloma medalami olimpijskimi. Później nadeszły gorsze lata, do normalnego działania KKS powrócił dopiero 1957 roku. Po okresie rozkwitu w latach 90. znów nadszedł głęboki kryzys, a w 2000 roku klub liczył zaledwie 5 członków. Wtedy skupiono się na pracy z najmłodszymi, co dało pozytywne efekty.
- Można powiedzieć, że obecnie jest to niszowy sport w Polsce, choć przecież ma w kraju olbrzymią tradycję. W swoich zajęciach staramy się podchodzić do tematu szermierki w sposób nowoczesny, tak by na nowo przyciągnąć jak największe grono osób do tego sportu - mówi Kamil Wrona z Krakowskiego Klubu Szermierzy.
Krakowski Klub Szermierzy prowadzi zajęcia dostosowane do umiejętności każdego z uczestników. Stąd też grupa początkująca, rekreacyjna, ale też i zaawansowana dla osób, które chcą poświęcić więcej czasu na naukę szermierki.
- Zauważamy, że coraz więcej osób przestaje myśleć o szermierce jako o sporcie, który można trenować wyłącznie zawodowo od dziecka. Obecnie wiele chętnych patrzy na ten sport, jak na alternatywny sposób spędzania czasu wolnego i ciekawe hobby. Tym bardziej cieszy, że przychodzą do nas osoby dorosłe, które dopiero stawiają pierwsze kroki w szermierce - dodaje Kamil Wrona.
Więcej informacji na temat funkcjonowania Krakowskiego Klubu Szermierzy znajduje się na stronie internetowej klubu.
Artykuł jest częścią cyklu o nieoczywistych dyscyplinach sportowych, które można uprawiać w Krakowie. W kolejnym materiale będziecie mogli przeczytać o Kolejowym Klubie Wodnym 1929.