Śmigłowiec

i

Autor: Maciej Kraus, Wikimedia Commons / Zrzut ekranu, Jozef Kubáni, X

Wiadomości z regionu

O krok od tragedii. W Tatrach Wysokich rozbił się śmigłowiec

2024-05-27 15:38

W sobotę, 25 maja w godzinach wieczornych w słowackich Tatrach Wysokich rozbił się śmigłowiec. Do zdarzenia doszło w rejonie Chaty pod Rysami, czyli schroniska, które uznawane jest za najwyżej położone w całym paśmie. W wyniku wypadku jedna z osób przebywających na pokładzie doznała obrażeń głowy i ciała.

Tatry. Śmigłowiec rozbił się w okolicach schroniska

O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie śmigłowca, który w sobotę, 25 maja w godzinach wieczornych rozbił się w Tatrach Wysokich, w pobliżu Chaty pod Rysami – najwyżej położonego schroniska w górach. Jak informuje portal „Aktuality.sk”, cytując serwis „Dennikn.sk”, w momencie wypadku świadkowie zdecydowali się na natychmiastowe wezwanie pomocy.

Na miejscu zjawił się śmigłowiec słowackiego pogotowia ratunkowego. Obecni na miejscu lekarze przy pomocy lin dostali się do poszkodowanych. Jak podaje serwis „Aktuality.sk”, na pokładzie rozbitego śmigłowca znajdowały się trzy osoby, z czego dwie nie odniosły obrażeń. Trzeci z pasażerów doznał urazu głowy i otarć ciała. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Popradzie.

„Dennikn.sk” podaje, że rozbity śmigłowiec to ta sama maszyna, która wcześniej transportowała sekretarza stanu ministerstwa środowiska Słowacji Filipa Kuffę.

Tak mieszkają Adam i Izabela Małysz. Ich rezydencja w górach robi ogromne wrażenie

Debata Europejska - Korwin short