Obowiązkowe szczepienia na COVID-19. Ta grupa może przyjąć szczepionkę jako pierwsza

i

Autor: Pixaby Obowiązkowe szczepienia na COVID-19. Ta grupa może przyjąć szczepionkę jako pierwsza

TE osoby zostaną jako pierwsze obowiązkowo zaszczepione?! Minister zdrowia zdradził szczegóły

2021-07-22 14:18

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? Ostatnio regularnie pojawiają się informacje na ten temat. Póki co, obowiązkowe szczepienie nie zostały w Polsce jeszcze wprowadzone. Minister zdrowia zdradził jednak, która grupa jako pierwsza mogłaby przyjąć szczepionkę, jeśli zasady by się zmieniły.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19. Czy zostaną wprowadzone?

Coraz więcej mówi się na temat czwartej fali pandemii koronawirusa. W Europie szerzy się wariant Delta. Poszczególne kraje już zaczęły wprowadzać obostrzenia. Wariant Delta coraz częściej odnotowuje się także w naszym kraju. Przedstawiciele rządu podkreślają, że w Polsce odpowiada on już za prawie połowę nowych zakażeń koronawirusem.

Jednym ze sposób na zmniejszenie rozmiarów czwartej fali pandemii są szczepienia na COVID-19. Niestety w ostatnich tygodniach zainteresowanie przyjęciem szczepionki przez Polaków maleje. Wciąż prowadzone są akcje zachęcające do szczepień. Jednak osiągnięcie odporności zbiorowej coraz bardziej się oddala. Stąd głosy, że szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe. Rada Medyczna sugerowała ostatnio, że szczepionkę na COVID-19 powinni przyjąć np. służby medyczne oraz nauczyciele. Osoby niezaszczepione natomiast mogą podlegać dodatkowym obostrzeniom. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Czwarta fala pandemii: TAKICH restrykcji dla niezaszczepionych chcą doradcy premiera [LISTA]

Raport z Anteny 22.07 godz.10

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 w Polsce. TA grupa przyjmie szczepionkę jako pierwsza

W kontekście obowiązkowych szczepień na COVID-19 wypowiedział się podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia. Jak podkreślił Adam Niedzielski, póki co żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Zaznaczył jednak, że jeśli konieczna będzie zmiana podejścia, to jedna z grup powinna obowiązkowo przyjąć szczepionkę jako pierwsza.

Jeżeli chodzi o obowiązkowe szczepienie, to jeśli myślelibyśmy o wprowadzaniu takich rozwiązań, bo na razie żadna decyzja nie zapadła, to zaczniemy od grup, które są najbardziej narażone – powiedział Niedzielski. - Tak jak w szczepieniach wyodrębniliśmy na początku grupę zero, tak też ta grupa zero mogłaby być objęta obowiązkowym zaszczepieniem – powiedział Adam Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że wśród lekarzy poziom zaszczepienia wynosi ponad 90 proc. Według niego to wynik bardzo dobry, co świadczy o odpowiedzialności tego środowiska, więc nakładanie na nie obowiązku szczepień nie jest potrzebne.

Być może, patrząc szerzej na tę grupę, bo ona obejmuje nie tylko lekarzy, ale też pielęgniarki i ratowników, będzie trzeba taką decyzję podjąć przed wrześniem, ale ta decyzja nie zapadnie w tym tygodniu – dodał minister zdrowia.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?