Kiedy pojedzie pociąg z Krakowa do Zakopanego?
Jak podaje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, od 22 grudnia do końca ferii (28 lutego 2023 roku włącznie) będą zapewnione bezpośrednie połączenia kolejowe w Tatry, m.in. z Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. Dojazd koleją będzie zapewniony do tymczasowej stacji w Zakopanem, na Spyrkówce w rejonie ul. Chyców Potok.
Na modernizowanym odcinku Sucha Beskidzka - Chabówka – Zakopane dostęp do kolei zwiększą dodatkowe przystanki Rzozów Centrum i Wola Radziszowska Lipki. Podróże ułatwią nowe perony na blisko 30 stacjach i przystankach - dodaje.
Od grudniowego rozkładu pociągi pojadą zmodernizowanymi torami między Skawiną a Suchą Beskidzką i Chabówką oraz na odcinkach Raba Wyżna – Nowy Targ i Szaflary – Biały Dunajec.
Kolejowa zakopianka - kiedy koniec prac?
Prace przewidziano do końca 2023 r. Szacowany czas jazdy z Krakowa do Zakopanego po zakończeniu inwestycji wyniesie nieco ponad 2 godziny.
Jakie pociągi jeżdżą do Zakopanego?
- TLK „Karpaty” z Gdyni Gł. przez Malbork, Warszawę, Skierniewice, Koluszki, Częstochowę, Kraków;
- IC „Podhalanin” ze Szczecina Gł. przez Poznań, Ostrów Wlkp., Lubliniec, Katowice, Suchą Beskidzką;
- IC „Karłowicz” z Warszawy Wsch. przez Radom, Kielce, Kraków;
- EIC „Tatry” z Warszawy Wsch. przez CMK;
- TLK „Małopolska” z Gdyni Gł. przez Malbork, Warszawę, Skierniewice, Koluszki, Włoszczowę Płn, Kraków;
- IC „Halny” z Bydgoszczy Gł. przez Poznań, Opole, Wrocław, Bielsko-Białą;
- IC „Witkacy” z Gdyni Gł. przez Bydgoszcz, Toruń, Kutno, Łódź, Włoszczowę Płn, Kraków.
Ponadto, z Katowic do Zakopanego pojedzie "Sprinter ornak" (Koleje Śląskie), natomiast Koleje Małopolskie uruchomią połączenie „Luxtorpedą” z Krakowa.
Z Krakowa wyruszy także Polregio (Rysy, Gubałówka), a w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej przewozy będą realizowane z Suchej Beskidzkiej, Rabki i Nowego Targu.
Źródło: kolejowyportal.pl