Spis treści
- Pogoda na sierpień 2023. Prognozy mogą rozczarować tych, którzy są jeszcze przed urlopem
- Pogoda w sierpniu nad morzem, w górach i na Mazurach. Gdzie najlepiej się wybrać?
- Długoterminowa prognoza pogody. Jaka będzie wczesna jesień?
Pogoda na sierpień 2023. Prognozy mogą rozczarować tych, którzy są jeszcze przed urlopem
Czy w sierpniu będzie ciepło? Jeśli chodzi o temperatury w sierpniu 2023, IMGW prognozuje, że w całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Można zatem liczyć na ciepłe dni. Szczególnie gorący będzie początek miesiąca. W centrum Polski na termometrach zobaczymy nawet 32°C. Na północy ma być do 25°C, a na południu do 29°C. Prognoza pogody na sierpień 2023 pokazuje jednak też, że suma opadów będzie w normie (biorąc pod uwagę tę z ostatnich lat) lub powyżej normy. Deszczowa ma być szczególnie druga część sierpnia. Na południu natomiast intensywnie padać ma już od ok. 7 sierpnia.
Pogoda w sierpniu nad morzem, w górach i na Mazurach. Gdzie najlepiej się wybrać?
Pogoda na sierpień 2023 nad morzem zapowiada się zmiennie. Ma być umiarkowanie ciepło: w ciągu dnia od 19 do 23°C. Od ok. 10 do 19 sierpnia mogą występować jednak przelotne opady. Padać ma też na koniec miesiąca, od ok. 26 sierpnia. Pogoda na sierpień 2023 w górach będzie zdecydowanie bardziej deszczowa. Według prognoz w Zakopanem ma padać nieprzerwanie od 5 sierpnia. W nocy na Podhalu temperatury mogą spaść nawet do 5°C. Najgorętszy ma być za to wtorek, 8 sierpnia - wtedy w zimowej stolicy Polski ma być 28°C. Pogoda na sierpień 2023 na Mazurach to według prognoz prawdziwy rollercoaster. Termometry pokażą od 18 do 29°C i na przemian będzie można liczyć na słońce i deszcz.
Długoterminowa prognoza pogody. Jaka będzie wczesna jesień?
IMGW opublikował eksperymentalną, długoterminową prognozę pogody od sierpnia aż do listopada. To, że końcówka lata będzie ciepła, ale deszczowa już wiadomo, a jaka będzie jesień? Według synoptyków we wrześniu i październiku będzie ciepło, bowiem w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Listopad natomiast ma być chłodny, ale za to nie są przewidywane nadmierne opady deszczu. Zobaczcie naszą galerię, w której znajdziecie mapy z przewidywaniami IMGW.