Ryszard Wilk, Konfederacja

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News

WIADOMOŚCI

Poseł Konfederacji zatrzymany pod wpływem alkoholu. Teraz przeprasza za incydent z policją

2024-05-23 10:50

"Odnośnie doniesień medialnych na temat mojego incydentu z Policją. Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Stres i emocje zawsze znajdą jakieś ujście, ale nigdy nie powinny w taki sposób" – napisał w oświadczeniu na Facebooku poseł Konfederacji Ryszard Wilk, który przyznał się do opisanego w środę przez "Gazetę Wyborczą" incydentu z policją.

Kamionka. Poseł Konfederacji Ryszard Wilk znaleziony pijany na drodze

W piątek, 17 maja w Kamionce Małej poseł Konfederacji został znaleziony pijany na jezdni. Polityk nie był w stanie iść o własnych siłach. Dodatkowo sytuację pogorszyły obraźliwe słowa wypowiedziane w kierunku funkcjonariuszy policji. Jak podała w środę, 22 maja krakowska „Gazeta Wyborcza” poseł krzyczał i próbował uciec z radiowozu. Rzucił się również na jednego z funkcjonariuszy i zerwał mu z munduru pagon i kamerę.

Ryszard Wilk potwierdza plotki o zatrzymaniu pod wpływem alkoholu

W wydanym w środę, 22 maja oświadczeniu Ryszard Wilk potwierdził, że opisany w mediach incydent miał miejsce. Poseł Konfederacji przeprosił za tę sytuację, przyznając, że nigdy nie powinna mieć miejsca. Poinformował również o spotkaniu z policjantami, którzy przyjęli jego przeprosiny.

Te zdania przeszły do historii polskiej polityki. QUIZ. Rozpoznasz polityka po cytacie?

Pytanie 1 z 12
Kto w 2014 roku tłumaczył poważne opóźnienia pociągów słowami "sorry, taki mamy klimat"?

Ryszard Wilk odpowie za swoje czyny przed prokuraturą

W związku z tym incydentem w prokuraturze rejonowej prowadzone jest postępowanie, a śledczy gromadzą materiał dowodowy pod kątem istnienia podstaw do wszczęcia postępowania o przestępstwo m.in. z art. 226 Kodeksu karnego, czyli znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Posłowi Konfederacji grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Ryszard Wilk przekazał, że nie zamierza korzystać z żadnych przywilejów poselskich podczas postępowania.

Najszybciej wyludniające się miasta w Małopolsce. Z tych miejsc uciekają mieszkańcy:

Konfederacja wyprowadzi nas z Unii?