Posłowie PO z Krakowa zgłaszają dawne obietnice PiS jako poprawki do budżetu.

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Od lewej: Radny Powiatu Krakowskiego Łukasz Krupa, Poseł Aleksander Miszalski oraz Poseł Marek Sowa.

Posłowie PO z Krakowa zgłaszają dawne obietnice PiS jako poprawki do budżetu

2020-02-10 14:30

Głównie inwestycje drogowe, ale też na przykład budowa Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Krakowscy Posłowie Koalicji Obywatelskiej zgłoszą 12 poprawek do projektu budżetu krajowego.

Posłowie z Krakowa przypominają Rządowi o jego obietnicach. Członkowie Koalicji Obywatelskiej zgłosili do projektu ustawy budżetowej 12 poprawek. Każda z nich to dawna obietnica lub propozycja Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi głównie o inwestycje w Małopolską infrastrukturę, w tym cała pula środków na obwodnice.

Zarówno tych, które są już w planach Rządowych, na które brakuje środków finansowych, bo przetargi zostały unieważnione jak: Zabierzów, Zator, Nowy Sącz i Chełmiec. Ale też grupa nowych poprawek dotyczących chociażby Drogi Krajowej 28 Mszana Dolna, Limanowa, Grybów i Gorlice - mówi Poseł Marek Sowa.

Posłowie chcą też zabezpieczyć środki na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. W sumie wszystkie poprawki to prawie 900 milionów złotych, a więc, jak podkreśla Poseł Aleksander Miszalski, niewiele.

To jest mniej niż 0,25 procenta budżetu Polski. To jest i dużo i mało. W sensie to jest 1/5 budżetu Małopolski, więc dla Małopolski to byłby potężny zastrzyk finansowy, ale dla budżetu Polski to już nie jest tak dużo, no bo tak jak mówię, 1/4 procenta niecała - tłumaczy.

Poprawki zostaną zgłoszone w najbliższą środę podczas drugiego czytania projektu budżetu w Sejmie. Głosowanie nad nimi odbędzie się w piątek.

Posłowie PO z Krakowa zgłaszają dawne obietnice PiS jako poprawki do budżetu. Posłuchaj materiału Kuby Paducha: