To może być przyczyną złego samopoczucia w domu. Wyrzuć natychmiast, jeśli posiadasz

i

Autor: Hannes Köttner, Visuel Colonie/Unsplash

CIEKAWOSTKI

Masz w swoim domu te rzeczy? Lepiej je wyrzuć! To one powoduję złe samopoczucie

2023-10-13 12:33

Dom powinien być prawdziwym azylem dla każdego człowieka. To, jak się w nim czujemy, zależy od wielu czynników. Wpływ na to może mieć kolorystyka, układ mebli, a nawet rośliny, które posiadamy. Według zasad feng shui jest jedna rzecz, szczególnie niekorzystna dla naszego samopoczucia, mająca ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli ją posiadasz, lepiej szybko się jej pozbyć.

Feng shui. Starożytne zasady harmonii pozwolą uporządkować przestrzeń w domu

Nasz dom lub mieszkanie to wyjątkowa przestrzeń, zarezerwowana tylko dla nas. We własnych czterech kątach możemy schronić się przed trudami codzienności i zapewnić sobie odpoczynek, jakiego potrzebujemy. Nic dziwnego, że tak wiele osób przykłada ogromną wagę do tego, jak wygląda przestrzeń, w której żyjemy na co dzień. Wiele osób potrzebuje w niej ładu i harmonii, zapewniającej odpowiedni komfort życia. Żeby go osiągnąć, często sięgamy po rozwiązania, znane ludziom od tysięcy lat. Dużą popularnością cieszy się zasady feng shui, które już w starożytnych czasach pomagały ludziom tak zaplanować przestrzeń w domu, aby była jak najbardziej przyjazna.

Starożytna praktyka planowania przestrzeni, czyli feng shui, wywodzi się z Chin i jest znana od ponad 3000 lat. Polega na zachowaniu równowagi podczas urządzania mieszkania, w oparciu o tzw. siatkę bagua, czyli oktagon, podzielony na osiem równych części, symbolizujących różne dziedziny życia. Składają się na nie: kariera, wiedza, rodzina i zdrowie, bogactwo, sława, małżeństwo, dzieci, pomocni ludzie. Osoby poszukujące spokoju i równowagi często sięgają po tę metodę i według niej urządzają swoje domy.

QUIZ. Słynne koty popkultury. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 11
Jak ma na imię kotka słynnego projektanta Karla Lagerfelda?

Suszone kwiaty w mieszkaniu mogą powodować złe samopoczucie

Chociaż kolorystyka mieszkania, układ mebli czy jego ogólny wystrój mają duże znaczenie w tym, jak czujemy się we własnych czterech kątach, według zasad feng shui są przedmioty, mogące dodatkowo poprawić lub pogorszyć nasz nastrój. Jedną z rzeczy, które mają negatywny wpływ na nasz nastrój są... suszone kwiaty. W myśl feng shui suszone kwiaty pochłaniają życiową energię Chi, przez co możemy czuć się zmęczeni, cierpieć na bezsenność, a nawet wdawać się w kłótnie z innymi domownikami. Według starożytnych mieszkańców Chin zaburzenie energii Chi może prowadzić także do problemów z koncentracją, a nawet kłopotów finansowych.

Te wsie są największe w Małopolsce. Mają więcej mieszkańców, niż niejedno miasto