wiadomości

Niesamowite, co ludzie trzymają w swoich domach. Jadowite żaby to nie wszystko!

2023-10-24 13:57

Gekon, pyton, czy papuga to jedne z nielicznych zwierząt, którymi opiekują się mieszkańcy powiatu gorlickiego (woj. małopolskie). Hodowla egzotycznych okazów w warunkach domowych staje się coraz bardziej popularna. Chociaż posiadanie rzadkich gatunków przez prywatnych właścicieli często jest krytykowane, w odpowiedzialnych rękach nie stanowi zagrożenia.

Egzotyczne gatunki zwierząt. Mieszkańcy Małopolski mają nietypowych sąsiadów

Egzotyczne gatunki zwierząt często budzą obawy, strach, ale także ekscytacje. Coraz więcej osób zamiast opieki nad psem lub kotem decyduje się hodować dzikie gady, płazy lub ssaki. Bardzo ciekawe dane opublikowało starostwo w Gorlicach. Okazuje się, że aż 80 egzotycznych zwierząt jest mieszkańcami powiatu gorlickiego. Z rejestru wynika, że mieszka tam aż 14 węży i są to sporej wielkości okazy, takie jak boa czy pytony. Wśród egzotycznych zwierząt znajdziemy również wielbicieli legwana zielonego, warana stepowego, kameleona jemeńskiego, czy żółwia stepowego. Co ciekawe, w zestawieniu królują różne gatunki ptaków, głównie papużki sprowadzane z różnych stron świata. Najpopularniejsze są michny nizinne, nierozłączki czarnogłowe i aleksandretty większe. Jest też popularna papuga ara araruna, myszołowiec towarzyski, ptasznik i salamandra meksykańska.

Chcesz mieć egzotyczne zwierzę w domu? Zarejestruj je!

Osoby, które są wielbicielami dzikich okazów płazów, gadów, ptaków, czy ssaków i prowadzą ich hodowlę, są zobowiązani do pisemnego zgłoszenia ich do rejestru w starostwie. By hodować gatunki zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi trzeba uzyskać zgodę regionalnego dyrektora ochrony środowiska.

Kraków: rozpoczął się remont torowiska wzdłuż ulicy Krzesławickiej. Ma potrwać aż do grudnia.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?