Czterej pancerni i pies

i

Autor: Materiały prasowe Kino Polska

QUIZ

Quiz. Najlepsze piosenki z filmów i seriali PRL. Pamiętasz, kto wykonywał te przeboje?

2023-12-15 13:34

„Czterej pancerni i pies”, „Czterdziestolatek”, „Przygody pana Michała”, „Jan Serce”, „Kogel-mogel” – to niekwestionowane hity z czasów PRL. Seriale i filmy przyciągały przed telewizory całe rodziny, które z zapartym tchem śledziły losy ekranowych bohaterów. Do historii przeszły również piosenki, które można było usłyszeć w tych i wielu innych produkcjach. Przygotowaliśmy dla was QUIZ z piosenkami z filmów i seriali PRL. Komplet punktów zdobędą tylko prawdziwi pasjonaci!

Piosenki z filmów i seriali PRL. Pamiętacie, kto je wykonywał? Quiz

W PRL powstało mnóstwo polskich filmów i seriali, które przyciągały przed odbiorniki całe rodziny. Widzowie w czasach Polski Ludowej byli spragnieni rozrywki tak samo mocno, jak wolności. Dlatego też chętnie korzystali z wszelkich dóbr wytworzonych przez tamtejszą kulturę. Jednymi z najważniejszych były filmy i seriale. To właśnie wtedy na ekranach telewizorów królowały takie produkcje, jak: „Siedem życzeń”, „Droga”, „Podróże pana Kleksa”, „Zmiennicy” czy „Janosik”. Wiele z nich zapisało się w nie tylko w historii rodzimej telewizji, ale podbiło również serca widzów piosenkami i motywami muzycznymi.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie piosenki z polskich filmów i seriali z czasów PRL. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Niezapomniane piosenki z filmów i seriali PRL. Kto wykonywał te przeboje?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał utwór „Czterdzieści lat minęło” w serialu „Czterdziestolatek” (1975)?

Sylwestrowy zawrót głowy za czasów PRL. Tak wyglądały bale pod znakiem trwałej ondulacji i radzieckiego szampana [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Pomniki gwiazd PRL cz. 2. Niezapomniani