Małopolski Sejmik w obronie Jana Pawła II. Apel przyjęty jednogłośnie

i

Autor: Biuro Prasowe UMWM/Wikimedia Commons

Wiadomości

Sejmik Małopolski w obronie Jana Pawła II. Apel przyjęty jednogłośnie

2023-03-28 12:09

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego jednogłośnie przyjęli apel ws. poszanowania godności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. „Niech usłyszy to cała Polska i świat: sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania Papieża Polaka!” – brzmi fragment dokumentu.

Sejmik przyjął apel ws. Jana Pawła II

Sejmik województwa małopolskiego w poniedziałek, 27 marca jednogłośnie przyjął „Apel w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski”. W dokumencie czytamy, że papież Polak w znacznym stopniu przyczynił się do zmian ustrojowych w Polsce u progu lat 90. XX wieku.

Radni przypomnieli, że Jan Paweł II pozostaje największym spośród Małopolan i zaapelowali o poszanowanie godności i dobrego imienia świętego.

Dziękuję wszystkim radnym, szefom klubów opozycyjnych o jednomyślność w tej sprawie. Po raz kolejny pokazujemy, że w tak ważnych dla województwa sprawach mówimy jednym głosem - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Poniżej można zapoznać się z pełną treścią apelu.

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski

22 października 1978 roku podczas mszy inaugurującej pontyfikat, Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział historyczne: „Nie Lękajcie się!”. Wlał na nowo w serca milionów ludzi na całym świecie, także w serca milionów Polaków, otuchę i nadzieję. Nie mamy wątpliwości, że to także Jemu w znacznym stopniu zawdzięczamy te fundamentalne zmiany w naszej części Europy, które u progu lat 90. XX wieku sprawiły, że nasza Ojczyzna stała się krajem wolnym i suwerennym.

Każda z Jego pielgrzymek do Ojczyzny była dla nas czasem niezwykłych rekolekcji, okazją do przemyślenia na nowo naszego życia, postawy wobec świata, wobec bliźnich. Był dla nas prawdziwym ojcem i nauczycielem. W Zakopanem, 6 czerwca 1997 roku usłyszeliśmy od Niego słowa: „na was zawsze można liczyć”, które tak mocno zakorzeniły się w naszych sercach.

Dzisiaj nie możemy pozostać obojętni. Niech usłyszy to cała Polska i świat: sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania Papieża Polaka! Wzywamy wszystkich do poszanowania godności i dobrego imienia naszego świętego patrona. Jesteśmy dumni, że Papież Polak jest patronem Województwa Małopolskiego, ale też wielu samorządów, instytucji i organizacji.

Po przeszło 25 latach przypominamy słowa Hołdu Górali Polskich: przyrzekamy, jak ten krzyż na Giewoncie, mocno trwać w wierze i tradycji. Święty Janie Pawle II Wielki – nie lękamy się!

Pchał samochód "pod prąd". W kieszeni miał narkotyki

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?