Jak często mężczyźni myślą o Imperium Rzymskim? Zaskakujący trend TikToka

i

Autor: Screenshot TikTok @allie_ninfo i @hannahkbrown

WIADOMOŚCI

Jak często mężczyźni myślą o Imperium Rzymskim? Trend z TikToka ujawnił zaskakującą prawdę [WIDEO]

2023-09-19 16:01

"Jak często myślisz o Imperium Rzymskim?" — to z pozoru niewinne pytanie stało się wiralem na TikToku. Kobiety zadają to pytanie swoim partnerom czy kolegom i okazuje się, że odpowiedź jest dużo bardziej zaskakująca niż można się spodziewać. Panowie poświęcają nadzwyczajnie dużo czasu myśląc o antycznym Rzymie. Skąd się to bierze?

TikTok. Zaskakujący trend pokazuje, jak często mężczyźni myślą o Imperium Rzymskim

Trendy na TikToku czasem mogą przybrać naprawdę zaskakujący kierunek. Prawdziwym wiralem stało się pytanie, które tysiące kobiet kieruje do mężczyzn, chcąc wiedzieć, jak często myślą oni o Imperium Rzymskim. Wszystko zaczęło się od szwedzkiego rekonstruktora, znanego w sieci jako Gaius Flavius. Mężczyzna opublikował na swoim Instagramie post, w którym zwrócił się do kobiet, aby zapytały swoich mężczyzn, jak często zdarza im się myśleć o Imperium Rzymskim. Okazuje się, że to pytanie nie było bezzasadne, ponieważ Internet zalała fala postów, w których mężczyźni ujawniają, że myślą o tym nadzwyczaj często.

Imperium Rzymskie. TikTok udowodnił, że mężczyźni myślą o nim bardzo często

Do akcji przepytywania mężczyzn na temat Imperium Rzymskiego włączyły się internautki na całym świecie. Media społecznościowe szybko zalała fala postów na ten temat. Filmy pod hasztagiem #RomanEmpire obejrzano już ponad miliard razy! Trend TikToka stał zyskał tak wielką popularność głównie dzięki odpowiedziom mężczyzn. Okazuje się, że panowie myślą cały czas o Imperium Rzymskim i jego cesarzach, podbojach czy walkach gladiatorów. 

Dlaczego mężczyźni myślą tak często o Imperium Rzymskim?

Z publikowanych w mediach społecznościowych postów można wywnioskować, że Imperium Rzymskie niezwykle fascynuje mężczyzn. Najczęściej przyznają, że ciekawi ich filozofia wyznawana przez starożytnych Rzymian oraz ich osiągnięcia cywilizacyjne. Fascynują ich także cesarze, przebieg ich panowania oraz osiągnięcia, których dokonali. Historyczka Hannah Cornwell na łamach "The Washington Post" zauważa, że historia antycznego Rzymu bazuje na aspektach powszechnie kojarzonych z męskością.

— Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest obraz rzymskiego legionu, cesarskiego orła i tego rodzaju aspekt militarny wraz z gladiatorami, który od dawna kojarzy się z męskością i władzą — powiedziała Cornwell, historyczka z Uniwersytetu Birmingham specjalizująca się w starożytnym Rzymie.

To miasto w Małopolsce przed wiekami było księstwem. Miało nawet swojego władcę:

Te zdania przeszły do historii polskiej polityki. QUIZ. Rozpoznasz polityka po cytacie?

Pytanie 1 z 12
Kto w 2014 roku tłumaczył poważne opóźnienia pociągów słowami "sorry, taki mamy klimat"?
Tu zginął syn Sylwii Peretti. Na bulwarze w Krakowie nie ma już śladu