Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to pierwsza pod względem wielkości i druga najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Oferuje studia I oraz II stopnia, a także jednolite magisterskie. Nauka odbywać może się w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej.
Oferta kształcenia obejmuje dziedziny z zakresu nauk ekonomicznych, humanistycznych, społecznych i ścisłych. Na 40 kierunków studiów cztery prowadzone są w języku angielskim.
Języki obce
Studenci UEK mają możliwość nauki języków obcych:
- angielskiego,
- francuskiego,
- hiszpańskiego,
- niemieckiego,
- rosyjskiego,
- włoskiego,
- chińskiego
na różnych poziomach zaawansowania - od A1 do C1.
W sercu miasta
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zlokalizowany jest w samym centrum miasta – przy ul. Rakowickiej 27. Duży, zielony kampus, zajmujący ponad 7 ha powierzchni, mieści niemal wszystkie budynki uczelni. Studenci UEK-u mają tu dostęp do nowoczesnych sal wykładowych, biblioteki, specjalistycznych laboratoriów, obiektów sportowych, krytego basenu, a także licznych punktów usługowych.
Świat stoi otworem
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie współpracuje z ponad 200 uczelniami z całego świata. Swoim studentom oferuje zagraniczne ścieżki edukacji, uwzględniające wymiany studenckie, praktyki, staże oraz udział w programach takich jak Erasmus+ czy CEEPUS.
Dodatkowo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie funkcjonuje ponad 40 Kół Naukowych, 10 Organizacji Studenckich i 22 Sekcje Sportowe. Wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami oferuje Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: Rusza rekrutacja!
Internetowa rekrutacja kandydatów na studia w roku akademickim 2022/23 rusza 20 czerwca i trwa do 7 lipca. Lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie opublikowana 14 lipca. Dodatkowo 25 lipca zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia z listy rezerwowej.
Ile miejsc oferujemy w nadchodzącej rekrutacji?
Uczelnia oferuje 4729 miejsc na studia stacjonarnych I i II stopnia oraz 3292 na studiach niestacjonarnych I i II stopnia.
Nowe kierunki
Nowe kierunki, które będą uruchomione od roku akademickiego 2022/23:
- global finance and accounting - studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia
- doradztwo podatkowe - studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia
- finanse publiczne w gospodarce cyfrowej - studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia
Uczelnia oferuje łącznie 40 kierunków, w tym 3 specjalności w języku angielskim i 4 kierunki w języku angielskim.
- Nie można wcześniej oszacować, jakie będzie zainteresowanie poszczególnymi kierunkami. Natomiast z doświadczenia wiemy, że są kierunki, które od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem, np. w zeszłym roku najwięcej chętnych było na:
- Marketing i komunikacja rynkowa – 8 osób na miejsce
- Informatyka stosowana – 6,3 osoby na miejsce
- Finanse i rachunkowość – 5,9 osoby na miejsce
- Logistyka międzynarodowa – 5,5 osób na miejsce
- Prawo – 4,5 osoby na miejsce - informuje kierownik Działu Nauczania, Martyna Bulira.
Więcej informacji na temat rekrutacji i oferty uczelni znajdziesz >>TUTAJ<<.
Artykuł sponsorowany