Wieczysta w II lidze

Autor: B.Bed

Wieczysta w II lidze!

2024-05-18 21:39

Żółto-czarni wygrali u siebie ze Świdniczanką 1:0. Choć podopieczni Sławomira Peszki kończyli spotkanie w dziewięciu, udało im się dowieźć wynik do końcowego gwizdka. Z kolei w Dębicy trwał korespondencyjny pojedynek. Siarka Tarnobrzeg, druga drużyna tabeli, mierzyła się z Wisłoką...

W meczu przy Chałupnika zdecydowanie przeważali gospodarze. W pierwszej połowie mieli kilka dogodnych sytuacji, ale tylko raz udało się skierować piłkę do siatki Świdniczan. Strzelcem bramki na 1:0 został Dawid Kiedrowicz w 33. minucie.

Kolejna odsłona gry była bardziej wyrównana. Goście przejęli inicjatywę i chętniej atakowali bramkę Wieczystej. Sprawę mogło ułatwić zejście z boiska obrońcy żółto-czarnych Konrada Kasolika. Obejrzał czerwoną kartkę w 78. minucie, ale to nie był koniec perypetii podopiecznych Sławomira Peszki. W doliczonym czasie gry sędzia ponownie wykluczył zawodnika Wieczystej, tym razem Dawida Pakulskiego. Co ciekawe, Pakulski rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych. Jednak wynik spotkania nie zmienił się i drużyna z Chałupnika mogła czekać na rozstrzygnięcie spotkania w Dębicy.

"Wiedzieliśmy o co gramy i stąd pojawiła się nerwowość. Ostatecznie udało nam się dowieźć korzystny rezultat do końca i zatrzymać 3 punkty w Krakowie, mimo dużego osłabienia na koniec spotkania" - komentował kapitan Żółto-Czarnych Michał Pazdan.

Feta na Rynku w Krakowie. Kibice Wisły świętują zdobycie Pucharu Polski

Kilka godzin po zakończeniu meczu w Krakowie, Siarka Tarnobrzeg grała na wyjeździe z Wisłoką. Żeby zostać w walce o awans, zespół z Podkarpacia nie mógł przegrać. Ostatecznie Siarka uległa 1:2, co pogrzebało szanse. Tym samym Wieczysta pozostanie liderem i zagra w przyszłym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej. Do końca sezonu pozostały 3 kolejki, a w najbliższej Żółto-Czarni zagrają właśnie z Siarką.